Ekonomi

Başvuru yapmayanın hakkı yanıyor! SGK’dan 6.100 – 16.250 TL arası karşılıksız ödeme verilecek

SGK’dan karşılıksız destek ödemesi müjdesi. Hemen başvuru yapmayan 2022 yılındaki hakkını kaybediyor. Başvurular e Devlet’ten yapılıyor. 6.100 – 16.250 TL Ödeme ay sonuna kadar hesaplara yatıyor.

Devlet, 2022 yılında patlak veren ekonomik kriz nedeniyle artık vatandaşa daha fazla destek sağlıyor. Bir yandan Milyonlarca kişi asgari ücret zammı ve emekli zammı konusuna odaklanırken bir yandan da devletin sağladığı sosyal yardım ödemeleri ve tutarları araştırılıyor. SGK tarafından milyonlarca kişiye cenaze yardımı, iş göremezlik yardımı, evde bakım maaşı, süt yardımı gibi birçok yardım ödeniyor. 2022 yılı sosyal yardım ödemelerinden faydalanmak için hemen başvuru yapın yoksa hakkınız yanıyor.

SGK şartları Taşıyan herkese Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile yardım ödemesi vermeye devam ediyor. Vatandaşların ekonomik anlamda ihtiyaçlarını en aza indirmek isteyen devlet, Hasta, yaşlı, engelli, bakıma muhtaç, Yenidoğan, işsiz, çalışan herkese destek sağlıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığı ile karşılıksız ve geri ödemesi sağlanan destekler başvuru koşulu ile yapılıyor. 2022 yılının son ayında başvuru yapmayanların Hakkı yanacak. Belki de SGK tarafından yapılan ödemeleri hala bilmiyorsunuz… SGK ödemeleri ile ilgili merak edilenler haberimizde…

BAŞVURU KOŞULU İLE ÖDEME YAPILIYOR

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından birçok farklı kalemde vatandaşa destek ödemesi veriliyor. Emzirme yardımı, cenaze yardımı, diş harçları, yol yardımı Bunlardan bazıları. Ayrıca iş göremezlik raporu ile de ciddi bir ödeme sağlanıyor. Bu ödemelerden faydalanmak için e-devlet üzerinden ya da sosyal güvenlik kurumunun İl yada ilçe merkezlerine giderek başvuru yapmak mümkün. Ancak birçok kişi bu paraları ya bilmiyor ya da almayı unutuyor. SGK verdiği ödemelerden Yılsonuna kadar faydalanmayanların Hakkı yanıyor.

DEVLETTE UNUTULAN PARALAR NASIL ALINIR?

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara devlet tarafından Sosyal Güvenlik Kurumu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İŞKUR aracılığı ile binlerce liralık destek ödemesi sağlanıyor. Bu paralardan bazı kişiler haberdar olmuyor ya da hesaplarına Yatsa bile unutabiliyor. Hemen e-devlet girişi yaparak unuttuğunuz para olup olmadığını ilgili kurumların sekmelerinde kontrol edebilirsiniz.

BİRÇOK KİŞİNİN HABERSİZ OLDUĞU DESTEKLER

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sağlanan yardım ödemelerinden hala birçok kişi habersiz. Sağlanan sosyal yardımlar şu şekilde;

Süt Parası Ödemesi

Bakıcı Ödemesi

Çeyiz Destek Ödemesi

Kreş Yardımı Ödemesi

İş Görememezlik Ödemesi

Eğitim Desteği

Emekli Olamayanlara Toplu Prim Ödemesi

Doğum İzni Ödemesi

Cenaze Yardım Ödemesi

Doğum Parası Ödemesi

Yol Yardımı Ödemesi

Bu yardımların tamamından faydalanmanız durumunda 16 bin TL’ye kadar ödeme almak mümkün. Ödemelerden yararlanmak için e-devlet girişi yaparak başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Başa dön tuşu