Ekonomi

Bayram ikramiyesi zammı belli oldu! Emekliler bu haberi bekliyordu, nihayet geldi

Emekliye bayram ikramiyesi için zam haberi geldi. Milyonlarca emekli bunu bekliyordu nihayet netleşti. 2023 bayram ikramiyesi net rakam ortaya çıktı.

Bayram ikramiyesi zammı belli oldu! Emekliler bu haberi bekliyordu, nihayet geldi. Milyonlarca emeklinin gözü kulağı bayram ikramiyesi zammında. Ocak ayı emekli maaş zammının netleşmesi sonrasında herkes ikramiye ödemelerine yapılacak olan zamları merak ediyor. Hükümet seçim öncesi bayram ikramiyesine de bir ayar çekmeye hazırlanıyor. Peki, emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak? Ramazan bayramı ve Kurban bayramı ikramiyesi kaç TL olacak?

2023 emekli bayram ikramiyesi için aramalar devam ediyor. Yeni yılda zamlı emekli maaşlarının belli olmasıyla beraber yeni ikramiye ödemeleri de merak konusu oldu. Yüzde 30 emekli maaş zammı sonrası şimdi bayram ikramiyelerine yapılacak olan artış bekleniyor. Yaklaşan seçimler nedeniyle ikramiye ödemelerinin de artacağı az çok tahmin ediliyor. Çünkü hükümet seçim politikasını bu yönde belirledi. Bayram ikramiyeleri konusunda kulislerden sızan bazı bilgiler de var. İşte emekli bayram ikramiyesine ilişkin yeni tahminler…

BAYRAM İKRAMİYESİNE ZAM GELECEK Mİ?

Emekli bayram ikramiyesi zammı ile ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl bayram ikramiyelerine artış yapılmamıştı. Ancak bu yıl zam haberleri daha şimdiden gelmeye başladı. Özellikle genel seçimlerin yaklaşıyor olması nedeniyle ikramiye zammı için beklentiler son derece yüksek. Seçim öncesi ikramiye zammı ile ilgili yeni haberler sızdı.

Geçtiğimiz yıl 1100 TL olarak ödenen emekli bayram ikramiyesi Yeni yılda artacak. Şimdiden bu artışa kesin gözüyle bakılıyor. Hatta AK Parti kulislerinden de konuyla ilgili haberler sızmaya başladı.

RAMAZAN BAYRAMI ÖNCESİ 2500 TL YATACAK

Şu anda gelen ilk bilgilere göre Ramazan Bayramı öncesinde hesaplara yatacak olan ikramiye tutarı en az 2.500 TL olacak. Yani 2023 yılı bayram ikramiyesi tutarı toplamda 5.000 TL olarak emeklinin hesabına yansıyacak. Konu ile ilgili henüz kesin bir açıklama yapılmadı ancak geçtiğimiz gün yapılan kabine toplantısında bu konunun ele alındığı konuşuluyor. AK Parti kaynakları da seçim öncesinde Bayram ikramiyesine zam yapılacağı haberlerini doğruluyor.

EMEKLİYE ARA ZAM DA YAPILABİLİR

Bayram ikramiyesinin yanı sıra emeklilere ara zamda yapılabilir. Çünkü yılbaşında yapılan zam oranının %45 olarak planlandığı bunun %15’lik kısmının seçim öncesine bırakıldığı iddia ediliyor. %30 emekli maaş zammına ek olarak %10 daha yapılması durumunda emekliler yılın ilk 6 aylık döneminde toplamda %45 zam almış olacak.

Başa dön tuşu