Ekonomi

Bayram ikramiyesine yüzde 100 zam müjdesi! SSK, BAĞ-KUR, memur emeklisi ve EYT’li milyonlarca kişi toplam 5000 TL ikramiye alacak

Milyonlarca emekli ve EYT’li çifte bayram edecek. Bayram ikramiyelerine %100 zam müjdesi geldi. Toplam 5.000 TL ikramiye kurban ve ramazan bayramı öncesi hesaplara yatacak.

Bayram ikramiyesine yüzde 100 zam müjdesi! SSK, BAĞ-KUR, memur emeklisi ve EYT’li milyonlarca kişi toplam 5000 TL ikramiye alacak. Yılbaşından bu yana zam haberleri peş peşe gelmeye devam ediyor. Önce asgari ücret zammı, ardından memur ve emekli maaş zammı milyonların yüzünü güldürdü. Bu sabah memur ve emekli maaşlarına yapılan %30 zam kararı resmi gazetede yayınlandı. Ancak emekliler şimdi de hükümetten gelecek bayram ikramiyesi müjdesini bekliyor. Bayram ikramiyeleri ile ilgili de önemli son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Gelen son bilgilere göre milyonlarca emekliye ek olarak EYT’lilerin de yararlanacağı bayram ikramiyelerine %100’ün üstünde zam gelecek. Her bayram öncesi Bayram ikramiyelerin 2500 TL olacağı iddia ediliyor. Yani emekliler 2023 yılında toplamda 5.000 TL bayram ikramiyesi alacak. 2023 bayram ikramiyesi ile ilgili merak edilenler haberimizde…

Milyonlarca emekli vatandaş yılbaşında maaşlarında %30 artışla mutlu oldu. Ancak emeklinin gözü kulağı Şimdi de bayram ikramiyesi ödemelerinden nokta kulislerde bayram ikramiyesi ile ilgili önemli bilgiler dolaşıyor. Ak Parti grup başkan vekili Yılmaz Tunç, emekliye verilen Bayram ikramiyelerine ilişkin Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada bu sene bayram ikramiyelerine bir güncelleme olacağını doğruladı. Peki, 2023 emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak? Bayram ikramiyesine ne kadar zam gelecek?

SSK BAĞ-KUR MEMUR EMEKLİSİ İLE BİRLİKTE EYT’Lİ DE YARARLANACAK

2023 yılında bayram ikramiyesi alacak emekli sayısı artıyor. Yaklaşık 14 milyona yakın SSK BAĞ-KUR ve memur emeklisi bu zamana kadar bayram ikramiyesi alıyordu. Ancak EYT’lilerin de listeye eklenmesi ile birlikte bayram ikramiyesi alacak emekli sayısı Yaklaşık 16 milyona ulaşacak. yani geçtiğimiz yıla oranla 2 milyondan fazla kişi bayram ikramiyesi alma hakkına sahip olacak. Milyonlarca emeklinin gözü kulağı şimdi hükümetten bayram ikramiyesi ile ilgili yapılacak açıklamada. Özellikle Ramazan Bayramı’nın seçim öncesine denk geliyor olması nedeniyle Bayram ikramiyesinde yapılacak artışa kesin gözüyle bakılıyor.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ 2023 NE KADAR OLACAK?

2023 emekli bayram ikramiyesi ile ilgili ilk sinyaller Ak Parti’den geldi. AK Parti grup başkan vekili Yılmaz Tunç Birgül Bayram ikramiyeleri ile ilgili yaptığı açıklamada geçtiğimiz yıl zam yapılmadığını hatırlatarak Bu yıl mutlaka bir güncelleme olacağını söyledi. Milyonlarca emekli vatandaşta bu açıklama ile birlikte bir hayli umutlandı. Peki, emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak? Bununla ilgili de kulislerde dolaşan bazı iddialar var.

Kulislerdeki iddialara göre emekli Bayram ikramiyesini Bu yıl %100’ün üstünde zam yapılacak. Yani her bayram öncesi 2500 TL olmak üzere toplamda 5.000 TL emekli bayram ikramiyesi verileceği konuşuluyor. Bayramdan hemen sonra seçimin olacak olması sebebiyle bu iddiaların gerçek olma ihtimali de son derece yüksek. İlerleyen günlerde yapılacak kabine toplantılarında konunun değerlendirileceği de konuşuluyor.

Başa dön tuşu