Spor

Beşiktaş Antalyaspor maçının yeni tarihi araştırılıyor! Patlama nedeniyle ertelenmişti, TFF’den açıklama geldi

İstanbul’un yerli ve yabancı turistler tarafından en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olan Taksim İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlama 6 vatandaşımızı hayattan kopardı. Dün meydana gelen patlama nedeniyle Beşiktaş-Antalyaspor maçının da ertelenmesine karar verildi. Tüm ülkeyi yasa boğan patlama sebebiyle 6 kişi hayatını kaybederken, 81 kişi ise yaralanmıştı. Patlamanın ardından dün akşam saat 20.00’de oynanması planlanan Beşiktaş-Antalyaspor maçının ileri bir tarihe ertelendiği açıklandı.

Beşiktaş’ın evinde rakibi Antalyaspor’u konuk edeceği maç yaşanan üzücü olay sebebiyle ertelendi. Konuyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu’ndan açıklama geldi. TFF açıklamasında, Beşiktaş-Fraport TAV Antalyaspor karşılaşmasının ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu. İşte TFF’nin açıklaması ve konuyla ilgili tüm detaylar…

MAÇ İLERİ BİR TARİHE ERTELENDİ

Dün saat 16.20 sularında İstanbul’un en kalabalık yerlerinden biri olan İstiklal Caddesi’nde bir patlama yaşandı. Olayla ilgili kamuoyunu bilgilendiren İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, can kaybı ve yaralıların olduğunu bildirdi. Çok geçmeden olayın bir terör saldırısı olduğu ortaya çıktı ve saldırının faili yakalandı. Yaşanan üzücü olayın ardından dün akşam Vodafone Park’ta saat 20.00’de başlaması planlanan Beşiktaş-Antalyaspor karşılaşması ileri bir tarihe ertelendi.

TFF’DEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili TFF’den gelen açıklamada, ‘İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlama sonrasında TFF Yönetim Kurulu yaptığı değerlendirme sonucunda, Vodafona Park’ta bu akşam saat 20.00’de oynanması gereken Beşiktaş-Fraport TAV Antalyaspor karşılaşmasını ileri bir tarihe ertelemiştir. Milletimizi büyük bir üzüntüye boğan bu acı olayda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.’ denildi.

BEŞİKTAŞ-ANTALYASPOR MAÇI NE ZAMAN?

13 Kasım 2022 Pazar saat 20.00’de başlaması beklenen ancak Taksim İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlama nedeniyle TFF kararıyla ileri bir tarihe ertelenen Beşiktaş-Antalyaspor karşılaşmasının yeni tarihi araştırılıyor. Henüz karşılaşmanın oynanacağı tarih belirlenmedi. Beşiktaş-Antalyaspor maçının yeni tarihi belirlendikten sonra TFF’nin konuyla ilgili yeni bir açıklama yapması bekleniyor.

Başa dön tuşu