Spor

Beşiktaş Dünya Kupası rekoru kırdı! Böylesi kulüp tarihinde ilk kez oluyor, 4 oyuncu birden gitti

Tüm dünyanın gözü 2022 Dünya Kupası karşılaşmalarına çevrildi. Dünya Kupası karşılaşmaları için geri sayım devam ederken Beşiktaş’ta da bir ilk yaşandı. Yeni sezona iyi başlayan ancak devamını getiremeyen Beşiktaş, kısa sürede teknik direktör değişikliğine gitmiş ve eski teknik direktörlerden Şenol Güneş’i takımın başına getirmişti. Yeni hocayla yeni bir başlangıç yapan Beşiktaş, Dünya Kupası’na tam 4 oyuncu birden gönderdi.

Şenol Güneş’in takımın başına geçmesinin ardından tempolu bir sürecin başladığı siyah beyazlılar, Süper Lig’deki düşüşlerini toparlamak ve hızlı bir yükselişle şampiyonluk yarışına tutunmak istiyor. Şimdilerde tüm dünyada yaşanan 2022 Dünya Kupası heyecanı Beşiktaş’a da bir ilki yaşattı. Beşiktaş, Dünya Kupası için Katar’a 4 oyuncu birden gönderdi ve kulüp tarihinde bir ilke imza attı.

BEŞİKTAŞ’TAN 4 OYUNCU BİRDEN GİDİYOR

Beşiktaş’ta kulüp tarihinde ilk kez Dünya Kupası’na 4 oyuncu birden gidiyor. Kamerun Milli Takımı için Kevin N’Koudou, Hollanda Milli Takımı için Wout Weghorst, Fas Milli Takımı için Romain Saiss ve Kanada Milli Takımı için Atiba Hutchinson Katar’da olacak.

2018’DE 3 OYUNCU GİTMİŞTİ

2022 Dünya Kupası karşılaşmaları için takımından 4 oyuncusunu Katar’a gönderen Beşiktaş’ın daha önceki yıllarda kaç oyuncusunu turnuvaya gönderdiği merak edildi. 2018 yılında Rusya’nın ev sahipliğinde gerçekleşen Dünya Kupası maçlarında Quaresma ve Pepe Portekiz Milli Takımı, Vida ise Hırvatistan Milli Takımı’nda forma giyerek önce ülkelerini sonra da Beşiktaş’ı turnuvada temsil etmişti.

Başa dön tuşu