Ekonomi

Bireysel Emeklilik Sistemi’ne Garanti BBVA dokunuşu! Hesabınıza 1000 TL tanımlanacak!

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yürütülen emeklilik hizmetleri, ülkemizde her ay yüz binlerce kişiye emekli maaşı bağlanmasını sağlamaktadır. İş güçlerinin yeterli olduğu dönemlerde çalışma hayatlarına sigortalı olarak devam eden ve bu kapsamda da prim ödemeleri yatırılmış olan her vatandaş, kamu kurumu tarafından belirlenmiş olan diğer şartları da sağlaması durumunda emekli maaşı almaya hak kazanmaktadır.

Ülkemizde alternatif bir emeklilik yöntemi olarak uygulanan farklı bir sistem de bulunmaktadır. “Bireysel Emeklilik Sistemi” olarak adlandırılan alternatif sistem, vatandaşların kendi birikimlerini emeklilik dönemlerine yatırmalarını temel almaktadır. Sisteme, her ay prim öder gibi kendisinin belirlemiş olduğu tutarlarda para yatıran vatandaşlar, devletin sağladığı yüzde 30’luk katkı ile emekliliklerine yatırım yapmaktalardır. Süreyi tamamlayan kişiler BES kapsamında emekli olurlarken isteyenler de toplu olarak para ödemesi alabilmektelerdir. Ayrıca emeklilik süreleri dolmadan sistemden çıkmak isteyen kişiler de belirli bir kesinti karşılığında toplu ödeme hizmetinden yararlanabilmektelerdir.

Uzun süredir yürürlükte olan BES uygulaması milyonlarca vatandaş tarafından yakından takip edilirken bugün Garanti BBVA’dan müşterilerine müjdeli bir haber geldi. BES’e kayıtlı olan veya olmak isteyen tüm müşterilerine ek katkı sağlayacağını belirten Garanti BBVA, kampanyasına ilişkin ayrıntıları paylaştı.

GARANTİ BBVA’DAN BES KAMPANYASI!

Mart ayına girilmesi ile birlikte yeni bir kampanya düzenlediğini duyuran Garanti BBVA, söz konusu kampanyasından hem mevcut müşterilerinin hem de yeni müşterilerinin yararlanabileceklerini belirtti. BES uygulaması kapsamında düzenlenmiş olan yeni kampanyaya ilişkin ayrıntılar paylaşıldı.

31 Mart tarihine kadar aylık en az bin TL ödemeli BES olanı başlatan müşterilerinin sözleşmelerine ek olarak bin TL ek fayda tanımlayacağını belirten Garanti BBVA, söz konusu BES poliçelerinin müşterilerinin çocukları için de düzenlenebileceğini ifade etti.

EK FAYDA İSTEMEYENE 100 TL ÖDEME FIRSATI!

Garanti BBVA Mobil veya Garanti BBVA internet bankacılığı kanalı aracılığı ile açılacak olan BES hesaplarına bin TL’lik sözleşme karşılığında bin TL’lik ek fayda tanımlayacağını belirten Garanti BBVA, bin TL’lik aylık ödemeyi fazla bulan kişilerin ek faydasız 100 TL’lik aylık ödeme karşılığında da poliçe oluşturabileceklerini ifade etti.

Başa dön tuşu