Ekonomi

Böyle zam görülmedi! Raflardaki bir ürünün fiyatı tam 3 katına çıktı, görenler inanamıyor

Son dönemde gıda fiyatlarında yaşanan artış vatandaşın cebini yakmaya devam ederken yapılan fahiş fiyat artışları vatandaşın belini daha da büküyor. Vatandaşlar marketlerdeki ürünlerin etiket fiyatından şikayetçi olmaya devam ederken bazı marketler ise gelen şikayet ve tepkilere rağmen fahiş fiyat artışlarına devam ediyor. Raflardaki bazı ürünlerin fiyatlarını gören vatandaşlar zaman zaman gördüklerine inanamıyor.

Bu kez raflardaki bir ürünün fiyatına öyle bir zam geldi ki görenler şaka sandı. Sadece bir gecede fiyatı neredeyse 3 katına çıkan ürüne gelen zam yok artık dedirtti. Raflardaki yeni fiyatıyla şaşırtan bu ürün pek çok alanda kullanılan alüminyum folyo. Bu ürünün 15 metrelik paketine bir gecede gelen zam ağızları açık bıraktı. Vatandaşların son dönemdeki fiyat artışlarına tepkisi devam ederken bu ürüne gelen şaşırtan gündem oldu.

ALÜMİNYUM FOLYO FİYATI 3 KATINA ÇIKTI

Gıda fiyatlarındaki yükseliş sürerken vatandaşlar artık marketteki rafların yanına yaklaşmaya korkuyor. Her bir ürünün hesabını tek tek yapan hatta sık sık temel ihtiyaç dışındaki ürünlerin yanına bile yaklaşmayan vatandaşlar gelen zamlara tepkili. Özellikle bazı ürünlerdeki fahiş fiyat artışı vatandaşların tepkisini daha da artırıyor. Vatandaşlar yapılan fahiş zamlar dolayısıyla zor bir dönem geçiriyor. Son olarak zamlı fiyatıyla şaşırtan ürün ise alüminyum folyo oldu. Günlük hayatta pek çok alanda kullanılan alüminyum folyonun 15 metrelik paketi 27,90 TL’den 79,90 TL’ye yükseldi. Ürüne gelen bu son zamla birlikte fiyatı neredeyse 3 katına çıktı.

FAHİŞ FİYAT ARTIŞI VE STOKÇULUK SEBEBİYLE 21 MARKETE CEZA KESİLDİ

Raflardaki fahiş fiyat artışı ve stokçuluğun önüne geçebilmek için denetimlerine sıkı bir şekilde devam eden Ticaret Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde fahiş fiyat artışı ve stokçuluk yaptığı değerlendirilen ve aralarında ulusal marketlerin de bulunduğu 21 işletmeyi toplam 9,4 milyon lira idari para cezası ile cezalandırmıştı.

 

Başa dön tuşu