Asayiş

Bu araçlar trafiğe çıkamayacak! 4 gün içinde ödeyin

4 gün içinde ödeme yapmayanların araçlarını trafiğe çıkarılamayacağı açıklandı. Motorlu Taşıt Vergisi MTV ile alakalı açıklamaya göre ödenmesi yapılmamış araçlar 4 gün içinde yapmadığı takdirde trafiğe çıkamıyor. Ödemeler 4 taksit halinde banka hesaplarından yapılabiliyor.

Taksit sayısı değişebilir

“gib.gov.tr” adresinden ya da bankalar mobil uygulamaları üzerinden MTV borç ödeme seçeneklerini görebilir, taksit sayılarını öğrenebilirsiniz. Bankaların bazıları 2, bazıları 4 taksit şeklinde ödeme kolaylığı sağlayabiliyor.

Motorlu Taşıt Vergisi ödeme seçenekleri

Vatandaşlar çalıştığı bankaların mobil uygulamaları üstünden veya internet bankacılığı ile ya da gib.gov.tr adresinden “Motorlu Taşıt Vergisi” ödemelerini gerçekleştirebilir. Vergi dairesine veya bankaya giderek zaman harcamaya gerek kalmadan kredi kartı ile ödeme yapılabilmektedir.

Eğer Motorlu Taşıt Vergisi ödemenizi kredi kartının hesap kesim tarihinden sonra gerçekleştirirseniz ödemeniz sonraki aya ötelenmiş oluyor. Örnek verecek olursak; hesap kesim tarihiniz 16/01/2023 ise 17/01/2023 tarihinde ödemeyi gerçekleştirirseniz ödeme süresini 1 ay daha ötelemiş olursunuz.

Bunlara ek olarak bankaların kampaya tarihi haricinde yapılan MTV ödemeleri de cezaya giriyor. Cezaya giren ödemelerde ise taksit imkanı sağlanmıyor. Belirtilen tarih aralığında ödemelerin gerçekleştirilmesi bu sebeple önemlidir.

Başa dön tuşu