Yaşam

Bu çiçeğin öyle bir özelliği var ki duyanlar almak için sıraya giriyor! Yılbaşına sakın bu çiçeği almadan girmeyin

Her yıl yeni yıla yakın ortaya çıkan ve büyük ilgi odağı olan kokinanın mutluluk, huzur ve şans getireceğine inanılıyor. Bu yıl yine büyük ilgi gören kokina çiçeği ile ilgili duyanları aşırtan bir rivayet daha var. Bu çiçeği alıp evinize koyduğunuzda eğer bir sonraki yıla kadar renklerinde bozulma ve solma olmazsa yeni bir ev sahibi olunacağına dair bir inanış var. Bu yıl yine yeni yıl yaklaşırken kokinaya ilgi büyük. İçerisinde 6 adet bulunan kokinanın demeti 100 TL’den satılıyor.

2023 yılına doğru geri sayım sürerken yeni bir yıla girerken hazırlık süreci de devam ediyor. Yeni yılı en güzel şekilde karşılamak isteyenler şimdiden tatil ve eğlence hazırlıklarını yapıyor. Her yeni yıl yaklaştığında olduğu gibi 2023 yılına sadece sayılı günler kala meşhur kokina çiçeği yine popüler oldu. Aralık ayının sonlarına doğru kokina çiçeğine ilgi artarken bu çiçeğin rivayetlerinden biri de ev sahibi yaptığı şeklinde.

KOKİNA ÇİÇEĞİ SİMGE HALİNE GELDİ

Yılbaşı denildiğinde akla ilk gelenlerden biri hiç şüphesiz çam ağacı. Noel baba, çam ağacı, kar, geyikler, kardan adam, tatil, hediyeler, eğlenceleri çağrıştıran yeni yılın bir sembolü de kokina çiçeği. Yılbaşı yaklaşırken ortaya çıkan ve vatandaşların ilgi odağı olan kokina çiçeği çok seviliyor. Kokina çiçeğine dair bir de rivayet bulunuyor. Bazı kişiler bu çiçeğin kişiyi ev sahibi yaptığına inanıyor.

1 YIL BOYUNCA SOLMAMASI GEREKİYOR

Kokina çiçeğini alan vatandaşlar bu çiçeğin rivayetini de konuşuyor. Bir rivayete göre, eğer evinize aldığınız kokinalar bir sonraki yıla kadar solmadan ve renkleri bozulmadan aynı şekilde kalırsa ev sahibi oluyorsunuz. Ancak elbette bu inanışla ilgili net bir şey söylemek mümkün değil.

Başa dön tuşu