Asayiş

Bu illerde yaşayanlar dikkat! Bu akşam 18.00’de başlayacak, gece yarısına kadar sürecek! Kırmızı kodlu uyarı yapıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü kırmızı alarm verildi! Bu illerde yaşayanlar dikkat, kar fırtına şiddetli yağış geliyor. Meteoroloji son hava durumu tahminleri…

Bu illerde yaşayanlar dikkat! Bu akşam 18.00’de başlayacak, gece yarısına kadar sürecek! Kırmızı kodlu uyarı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden son dakika uyarıları geldi. Yurt genelinde şiddetli yağış, kar yağışı Birgül fırtına etkili olacak. Meteoroloji kırmızı kod verdi. Bu akşam 18.00’de başlayacak gece yarısına kadar devam edecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden kırmızı kodlu uyarı geldi. Bu akşam 18.00 itibariyle yurt genelinde sağanak yağış, fırtına, kar yağışı etkili olmaya başlayacak. Meteorolojinin uyarı yaptığı bölgeler Marmara Bölgesi, Ege bölgesi, Akdeniz Bölgesi, Doğu Karadeniz Bölgesi, Batı Karadeniz Bölgesi Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi oldu. Bu bölgelerde hava sıcaklığı hissedilir derecede düşecek. Meteoroloji hava durumu tahminleri ve detaylar haberimizde…

ŞİDDETLİ YAĞIŞ GELİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yeni hava durumu tahmin raporu hazırlandı. Yayınlanan son rapora göre Yurt genelinde bazı bölgeler parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Ancak özellikle Marmara Bölgesi, Ege bölgesi, Akdeniz Bölgesi, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Çankırı çevrelerinde şiddetli sağanak yağış bekleniyor. Ayrıca Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun Kuzey doğusunu yükseklerinde yer yer Karla Karışık Yağmur ve kar yağışı görülecek. Marmara’nın batısında yağışlar gece saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olacak. Meteoroloji uyarı yaptığı iller ise Balıkesir, İstanbul’un batısında, Çanakkale, Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne oldu.

BURSA İÇİN FIRTINA UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden bir uyarıda Bursa’ya geldi. Bursa için sarı kodlu uyarı veren meteoroloji kuvvetli fırtına ve rüzgar görüleceğini duyurdu. Meteorolojiden yapılan açıklamada saat 18.00 itibarıyla başlayacak olan fırtına sebebiyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların tedbirli olması istendi.

İBB’DEN İSTANBULLULARA UYARI

Diğer yandan meteorolojinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi de İstanbulluları uyardı. Sabah saatlerinden itibaren başlayan fırtına ve sağanak yağış geçişleri için uyarıda bulunan İBB hava ve deniz ulaşımında oluşabilecek aksaklıklar ile ağaç devrilmesi, çatı uçması, baca zehirlenmesi gibi olumsuz koşullara karşı vatandaşların tedbirli olması gerektiğini bildirdi.

Başa dön tuşu