Ekonomi

Bu illerde yaşayanlar hemen hesabınızı kontrol edin! Aile Bakanlığı il il ödeme listesini yayınladı, 3 bin 340 TL yardım ödemesini ATM’den alabilirsiniz

Aile Bakanlığı 16 Kasım 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi yayınlandı! Bu illerde yaşayanlar hesabınızı kontrol edin, 3340 TL ödeme geçmiş olabilir.

Bu illerde yaşayanlar hemen hesabınızı kontrol edin! Aile Bakanlığı il il ödeme listesini yayınladı, 3 bin 340 TL yardım ödemesini ATM’den alabilirsiniz. Binlerce kişinin beklediği evde bakım maaşı ödemeleri bugün itibariyle başladı. Her ayın 15’i ile 30’u arasında hesaplara yatırılan evde bakım maaşı için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yeni listeyi yayınladı. 16 Kasım 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi belli oldu. Listede bulunan illerde yaşayanların hesabına 3340 TL ödeme yatırılacak. Eğer hak sahibi iseniz ödemeyi hemen ATM’den alabilirsiniz.

Aile Bakanlığı Kasım ayı sonuna kadar sürecek olan evde bakım maaşı ödemelerine ilişkin yeni duyuru yayınladı. Engelli, yaşlı, hasta ve bakıma muhtaç kişilerin bakımlarının asgari düzeyde karşılanabilmesi için yakınlarına ödenen evde bakım parası ödemeleri Bugünden itibaren hesaplara geçiyor. 16 Kasım evde bakım maaşı yatan iller listesi bakanlık tarafından ilan edildi. Listede bulunan illerde yaşayan Hak sahiplerinin ödemeleri 3340 TL olarak hesaplar ay atılmaya başlandı. Her ay düzenli olarak ödenen evde bakım maaşından faydalanmak için başvuru şartları ve belli oldu. Kasım ayı evde bakım maaşı ile ilgili merak edilen her şey haberimizde…

16 KASIM 2022 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sabah saatlerinden itibaren evde bakım maaşı yatan iller listesi beklentisi olan vatandaşlara müşteriyi doyurduğunu bakanlık tarafından 16 Kasım 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi yayınlandı. Ödemeler sabah saatlerinde başladı. Yani 3340 TL ödeme bu sabah itibariyle hak sahibi olanların hesaplarına geçti. Ödemeleri ATM’den hemen çekebilirsiniz.

KASIM AYI EVDE BAKIM MAAŞI ÖDEMESİ NE KADAR OLDU?

Kasım ayı evde bakım maaşı ödemeleri Sabah saatlerinde başladı. Evde bakım maaşı Temmuz ayından itibaren gelen zamla birlikte 2706 TL’den 3340 TL’ye yükselmişti. Yani kasım ayında yapılacak ödeme 3340 TL oldu. Evde bakım maaşı ödemelerine yeni zam Ocak ayında gelecek. Enflasyon verileri doğrultusunda yeni 2023 evde bakım maaşı belli olacak.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Evde bakım parası imkanından faydalanmak ondan sonra kendi illerinde hangi gün ödeme yapılacağını merak ediyor. Evde bakım maaşı sorgulama işlemleri e Devlet üzerinden ve SMS ile yapılabiliyor. e- Devlet evde bakım maaşı sorgulama için T.C. kimlik numaranızı ve PTT’den aldığınız e-devlet şifresi ile sisteme giriş yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesi altından sorgulama yapabilirsiniz. SMS ile evde bakım maaşı sorgulama işlemleri ise sadece Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile maaş alanlar tarafından yapılabiliyor. Maaşınızı Ziraat Katılım Bankası aracılığıyla alıyorsanız büyük harflerle BAKİYE yazdıktan sonra 4747’ye kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Başa dön tuşu