Ekonomi

Bu illerde yaşayanlara müjde! Yarın hesaplara 3340 TL yardım yatacak! Banka hesabınızı kontrol edin

Aile Bakanlığından bu illerde yaşayan ve engelli yakınına bakanlara müjde geldi. Yarın hesaplara 3340TL yardım ödemesi yatacak. Bakanlık il il liste açıkladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 15 Kasım tarihinden itibaren hesaplara yatacak ödemelere ilişkin yeni açıklama yayınladı. Bakanlık, evde bakıma muhtaç hasta, yaşlı ve engelli yakınlarına bakanlara yaptığı evde bakım maaşı ödemelerini yarından itibaren hesaplara yatırmaya başlıyor. Kasım ayı evde bakım maaşı ödemeleriyle ilgili yeni duyuru yapıldı, bakanlık 15 Kasım evde bakım maaşı yatan iller listesi yayınlandı. Peki kimler evde bakım maaşı alabilir, evde bakım maaşı ne kadar 2022?

Evde Bakım maaşı Kasım ayı ödemeleriyle ilgili yeni duyuru geldi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kasım ayında hesaplara geçecek ödemelere ilişkin tarih verdi. Yarından itibaren belirlenen illerde yaşayanların hesaplarına 3 bin 340 TL yardım yatacak. Aile Bakanlığı, evde bakım maaşı ödemeleri için başvuru şartlarını da açıkladı. Peki kimler evde bakım maaşı alabilir? İşte 15 Kasım 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi…

EVDE BAKIM MAAŞI KASIM AYI ÖDEMELERİ BAŞLADI MI?

Kasım ayı evde bakım maaşı ödemeleri yarından itibaren başlıyor. Aile Bakanlığı 15 Kasım evde bakım maaşı yatan iller listesini sabah erken saatlerde açıklayacak. 15 Kasım’da başlayacak olan evde bakım maaşı ödemeleri 30 Kasım tarihinde sona erecek ve her gün belirlenen illerde ödemeler hesaplara yatacak.

KİMLER EVDE BAKIM MAAŞI ALABİLİR?

Aile Bakanlığı tarafından sağlanan evde bakım maaşı ödemeleri bakıma muhtaç kişilere değil onlara bakan yakınlarına veriliyor. Ödemeden faydalanabilmek için bakanlık tarafından aranan şartlara uygun olmak gerekiyor. Aile Bakanlığından evde bakım maaşı alabilmek için bakıma muhtaç bir yakınınıza bakıyor olmak ve bakıma muhtaç kişinin yaşadığı hane içinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması aranan şartlar arasında yer alıyor. Aynı zamanda bakıma muhtaç kişinin sağlık durumunun tam teşekküllü bir hastaneden alınmış sağlık raporu ile belgelenmiş olması da şart.

EVDE BAKIM MAAŞI 2022 KAÇ TL?

2022 evde bakım maaşı kaç TL sorusunun yanıtı da merak ediliyor. Temmuz ayında yapılan zam sonrasında 2022 evde bakım maaşı 3340 TL oldu. Yani her ay düzenli olarak hak sahibi olanların hesaplarına 3340 TL ödeme yatıyor. Ödemeler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesinden yapılıyor.

Başa dön tuşu