Ekonomi

Bu listede adı olanlar hemen baksın! 1,29 – 1,36 faiz oranı ile kredi verilecek, sadece listede adı olanlar alacak

Yeni yıla ev sahibi olarak girmek ister misiniz? Bu listede adı olanlara güzel haber geldi. 1,29 – 1,36 faiz oranı ile konut kredisi verilecek. Düşük faizli konut kredisi şartları haberimizde…

Bu listede adı olanlar hemen baksın! 1,29 – 1,36 faiz oranı ile kredi verilecek, sadece listede adı olanlar alacak. Bankalar, düşük faizli konut kredisi konusunda bazı vatandaşlara öncelik sağlıyor. Yeni yıl için geri sayım devam ettiği sırada da bankalardan ev hayali kuranlara müjdeli haber geldi. Özellikle engelli vatandaşlar ev almak istemeleri halinde bu bankalara başvuru yaparak düşük faizli konut kredisi kullanma şansına sahip olacak. Yılbaşı öncesi bankalardan engelli vatandaşlara büyük fırsat geldi. Engelli konut kredisi alma koşulları belli oldu. Başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

Ev sahibi olmak isteyen, düşük faizli konut kredisi kullanmak isteyen herkese müjde. Bankalar, engellilere konut kredisi imkanı sağlıyor. Gerekli şartları taşıyan ve bankalarla kredi kullanma konusunda herhangi bir sorunu olmayan engelliler, başvuru yapmaları halinde düşük faizli konut kredisi alabiliyor. Peki hangi bankalar düşük faizli konut kredisi veriyor. Kimler konut kredisi alabilir? Düşük faizli konut kredisi başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

HANGİ BANKALAR ENGELLİLERE KONUT KREDİSİ VERİYOR?

Engellilere konut kredisi veren bankalar belli oldu. Gerekli şartları taşıyan engelli vatandaşlara düşük faizli konut kredisi veren bankalar şöyle:

Engelli konut kredisi veren bankalar şunlardır:

Akbank

Ziraat Bankası

Türkiye Finans Katılım Bankası

Vakıfbank

Türkiye İş Bankası

Yapı ve Kredi Bankası

QNB Finansbank

Garanti Bankası

Halk Bankası

Denizbank

Türkiye Ekonomi Bankası

Albaraka Türk Bankası

Kuveyt Türk Katılım Bankası

Engellilere konut kredisi veren bankalarda başvuru şartları değişebiliyor. O sebeple koşulları öğrenmek için kredi kullanmak istediğiniz bankaya giderek müşteri temsilcisiyle görüşmeniz büyük önem taşıyor.

PTT’DEN DE ENGELLİLERE KONUT KREDİSİ

Engelliler PTT’den de konut kredisi alabiliyor. Son dönemlerde Aktif Bank ile iş birliği yapan PTT adeta bir banka gibi çalışarak vatandaşlara uygun faiz oranı ile kredi sağlıyor. PTT’den Engelli konut kredisi kullanmak isteyenler hem Aktif Bank üzerinden online başvuru yapabiliyor hem de başvurularını PTT’den tamamlayabiliyor.

ENGELLİ KONUT KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI

Düşük faizli konut kredisi kullanmak isteyenler için bankalar tarafından belirlenen genel başvuru şartları belli oldu. Bankalar, engellilere konut kredisi vermek için şu şartları arıyor:

– Başvuru sırasında bir halk sağlığı merkezinden engelliliği açıkça gösteren rapor getirilmesi gerekmektedir. Hastaneden sağlık raporu almak önemlidir. Donanımı olmayan hastanelerden alınan sağlık raporları geçersiz sayılır.

– Başvuru sırasında engelli maaşı alıyor olmanız gerekir. Sağlık sigortası kartı bulunan ve engelli aylığı almayan vatandaşlar bu krediden yararlanamıyor. Kamunun kullandığı kredi, engelli maaşının teminat olması ile verilmektedir.

– Kişiler belirlenen yaş sınırları içinde olmalıdır. Sadece 18 yaşından büyük kişiler başvurabilir. Aynı zamanda başvuru sahiplerinin 80 yaşının altında olması gerekmektedir. Aksi takdirde, bir engelli kredisi alamazsınız.

– Banka tarafından kara listeye alınan kişiler bu kredi limitinden yararlanamazlar. Geçmiş borçlarını düzenli olarak ödemeyen kişiler otomatik olarak kredi değerliliklerini kaybederler. Bu durumda sadece engelli kredisinden değil diğer bankacılık işlemlerinden de yararlanamayacaksınız. Banka kayıtlarında kişinin daha önceki kaydının engelli ipoteği vermeye uygun bir kredi notuna sahip olması gerekmektedir.

– Belli bir süre engelli maaşı alan ve maaşı düşürülen kişiler kredi alamazlar. Engelli maaşı, kredi başvurusu sırasında geri çekilmelidir. Sorumluluk bir maluliyet aylığına bağlı olmamalıdır. Engelli maaşı alan ancak maaşına haciz konulan kişiler bu kredi olanağından yararlanamazlar.

-Kişinin bankaya borcu varsa zaten farklı bir kredi değer düşüklüğü sınıfı ile ilişkilendirildiği için kredi limitinden yararlanamayacaktır.

Başa dön tuşu