Otomobil

Bu otomobili kullananlar dikkat, yanabilir! Otomotiv devi karar verdi

Otomobil devlerinden olan Nissan, araçlarıyla ilgili ilginç bilgi. 527 binden fazla aracını, elektrik motorunda bulunan parçanın arızası sebebiyle çağırdı ve bu araçların yarısından fazlasının 2010 Eylül ile 2017 Haziran aralığında üretilenler olduğu bilgisini verdi.

Şok karar verdi

Elde edilen bilgilere göre Japonya Arazi, Altyapı, Ulaştırma ve Turizm Bakanlığı (MLIT) yaptığı açıklamada otomobil imalatçısı Nissan’a motor parçası hata raporunun ulaşmış olduğun bilgisini aktardı.

Bakanlığın yaptığı açıklamaya göre Nissan şirketi, elektrik motoru parçasının her an alev almasına sebep olabilecek bir arızanın oluşabilme ihtimaline yönelik araçlarını geri çağırma konusunda karar verdi.

Öğrenilenlere göre hata raporun da otomatik kalk-dur sistemi kaynaklı elektrik motordaki parçada arızalanma yaşanıyor.

Araçlar alev aldı

Japonya’da MLIT’in yaptığı açıklamaya göre Nissan’ın ürettiği bu araçlardan 5 tanesinin alev aldığı, 6’sının ise kısmen yandığı söylendi.

Nissan’ın eline geçen hata raporundan sonra Serena minivan, Landy minivan ve X-Trail modelleri başta olmak üzere 527 bin 491 aracını gerisin geri çağırdı. Çağırılan araçların yarısından fazlasının ise üretim tarihleri 2010 Eylül ile 2017 Haziran arasında. Alev alma potansiyelleri olduğu konusunda açıklama yapıldı.

Başa dön tuşu