Ekonomi

Bulagristan’dan Türkiye’ye büyük gelir kaynağı! İmzalar atıldı, Bakan Dönmez açıkladı!

Bulgaristan’dan Türkiye’ye gelir sağlayacak büyük anlaşma için imzalar atılıyor. Bakan Dönmez konu ile ilgili detayları açıkladı. tüm merak edilenler haberimizde…

Bulagristan’dan Türkiye’ye büyük gelir kaynağı! İmzalar atıldı, Bakan Dönmez açıkladı! Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, katıldığı bir televizyon kanalında Türkiye’nin gidişatı hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Karadeniz’de keşfedilen ve Mart 2023 tarihinde kullanıma başlayacak olan doğal gaz hakkında yeni gelişmeler yaşandı. Türkiye’nin Karadeniz’de keşfettiği doğal gaz rezervleri Türkiye’nin dışa bağımlılığını azaltırken Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak anlaşmaların imzalanmasına da katkı sağlıyor! İşte tüm detaylar…

Karadeniz’de keşfedilen doğal gaz rezervleri hakkında yeni gelişmeler yaşandı! Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, katıldığı bir televizyon kanalında Karadeniz’de keşfedilen ve çalışmalar kapsamında Mart 2023 tarihinde kullanıma açılması planlanan doğal gaz, aynı zamanda Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak anlaşmalara da kapı açıyor.

RUSYA UKRAYNA ARASIDAKİ SAVAŞ TÜM DÜNYAYI ETKİLEDİ

Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan savaş tüm dünyayı ekonomik krize sürüklemekle beraber enerji konusunda da birçok sorunlara yol açmış durumda. Almanya başta olmak üzere birçok Avrupa birliği ülkesi kış aylarında kısıtlamaya giderek çok zorlu günlerden geçmeye başladı.

Türkiye konusunda gerek Enerji Bakanı Fatih Dönmez, gerekse Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan böyle bir sorunumuzun olmadığını ve vatandaşın rahatı için gerekli tedbirleri daha öncelerden aldıklarını birçok kez vurgulamıştı.

TÜRKİYE BULGARİSTAN’A DOĞALGAZ SATACAK

Türkiye’nin ekonomisine büyük katkılar sağlanacak yeni bir anlaşma bugün imzalanacak! Türkiye Karadeniz gazını Bulgaristan’a satacak. Bakan Dönmez konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Enerji konusunda geldiğimiz nokta gurur verici. Karadeniz gazını sistem vermeye başladıktan sonra hem milletimiz hem de devletimiz birlikte kazanacak! Son keşfimiz ile çıkartacağımız gaz, evlerin ihtiyacının da fazlasını karşılayacak. Gazın avantajlarını vatandaşlarımızın lehine kullanacağız. Yaşanan savaş son bulmadan ciddi oranda bir fiyat düşüşü söz konusu değil ancak, savaşın son bulması için üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız.

HANELERDEKİ GAZIN YÜZDE 75’İNİ DEVLET KARŞILIYOR

İstisnasız hanelerde kullanılan doğal gazın yüzde 75’ini devlet kullanıyor ve kalan yüzde 25’lik kısmı hanelere fatura olarak yansıyor. Bu konuda emin adımlarla ilerliyoruz, kararlıyız 2023 yılında sübvansiyon oranları ile ilerleyeceğiz. Türk Akım’dan yıllık 15 milyar metreküp gaz alıyoruz, çimentoyu döktüğümüz sahalarda petrol keşiflerini yakaladık. Karadeniz’de yeni keşiflere hazır olun.”

Başa dön tuşu