Medya

Bunu yapanlar şimdi yandı! Fahiş fiyatlarla ilgili harekete geçiliyor, Cumhurbaşkanı talimatı verdi, yeni ve çok ağır yaptırımlar yolda

Son dönemde vatandaşın isyan ettiği fahiş fiyatlarla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan açıklama geldi. Bugünkü Kabine toplantısının ardından zincir marketlerdeki fahiş fiyatlarla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konuyla ilgili yeni yaptırımlar için harekete geçildiğini aktardı. Vatandaşın cebini zorlayan fahiş fiyat artışları ile ilgili net konuşan Erdoğan, vatandaşlardan biraz daha sabır istedi ve önümüzdeki günlerde yeni uygulamaların devrede olacağını bildirdi.

Gıda ürünlerindeki artış cep yakmaya devam ederken bunun üzerine zincir marketlerdeki fahiş fiyatlar da vatandaşın belini bükmeye devam ediyor. Son dönemde sürekli karşılaşılan fahiş fiyatlarla ilgili vatandaşlar isyan bayrağını çekerken bugünkü Kabine toplantısında bu konuya değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ticaret Bakanlığı’nın bu konu üzerinde hazırlıklar yaptığını ve önümüzdeki günlerde yeni uygulamaların devreye alınacağını duyurdu. İşte detaylar…

RAFLARDAKİ FİYATLAR CEP YAKIYOR

Milyonların gözünü çevirdiği Kabine toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında 28 Kasım 2022 Pazartesi (bugün) saat 16.10’da başladı. Yaklaşık dört saat süren toplantının ardından kamuoyunu bilgilendirmek üzere kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ele aldığı konulardan biri de zincir marketlerdeki fahiş fiyatlar oldu. Son dönemde vatandaşların dert yandığı fahiş fiyatlarla ilgili konuşan Erdoğan, ‘Zincir marketlerde satılan kimi ürünlerin fiyatlarının mukayesesi üzerinden yeni bir kampanyanın alevlendirildiğini ne yazık ki görüyoruz.’ dedi.

FAHİŞ FİYATLARLA İLGİLİ DÜĞMEYE BASILDI

Fahiş fiyatlarla ilgili düğmeye basıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Vatandaşlarımızdan biraz daha sabır ve metanet bekliyoruz.’ ifadelerine yer verdi. Bu konunun önemle üzerinde durulduğunu belirterek Ticaret Bakanlığı’nın bu çerçevede yaptığı hazırlıklar doğrultusunda önümüzdeki günlerde yeni uygulamaların devreye alınacağını da ekledi.

 

Başa dön tuşu