Asayiş

Bursa’da sahte içki kurbanlarının sayısı 5’e yükseldi

Bursa’da sahte içki faciası devam ediyor. Sahte içki sebebiyle zehirlenen ve hastaneye kaldırılan 1 kişi daha hayatını kaybetti. Bu vefat haberiyle birlikte kentte sahte içki nedeniyle ölenlerin sayısı 5’e yükseldi.

Bursa’da sahte içki felaketinin boyutları büyüyor. Sahte içki nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısında artış var. Gelen son bilgilere göre sahte içki nedeni ile zehirlenen ve hastaneye kaldırılan Mahmut Akça isimli bir vatandaş hayatını kaybetti. Bu ölümle birlikte sahte içkiden ölenlerin sayısı kentte 5’e yükseldi. Diğer yandan sahte içkiden zehirlenen ve hastanede tedavi altında olan 7 kişiden ikisinin de durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Sahte içkiden ölü sayısı 5’e yükseldi

Bursa’nın Yıldırım ilçesinde 14 Kasım tarihinde sahte İçki içtikten sonra fenalaşan Şakir Çelik (56), Erol Oktay (56), Necip Cece, Fuat İşcen, Kamil Cihat İ. (51), Murat K. (56), Bülent D. (44), Ramazan Ç. (48), Fatih U., Suriyeli Basem M., Celal T., Erhan S., Mahmut Akça ve M.A. Ambulanslarla Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma ile çekirge devlet hastanelerine kaldırılmıştı. Hastaneye kaldırılanlardan Şakir Çelik, Erol Oktay, Necip Cece ve Fuat İşçen Kurtarılamayarak hayatlarını kaybetmişti.

Sahte içki nedeniyle hastanede tedavisi devam eden 10 kişiden Mahmut Akça isimli vatandaş da dün gece saatlerinde hayatını kaybetti. Tedavileri tamamlanan 2 kişi hastaneden taburcu edilirken tedavi altında olan 7 kişiden 2’sinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Başa dön tuşu