Ekonomi

Büyük bankalardan 1 yıl ödemesiz 36 ay vadeyle uygun deprem kredisi! Hangi bankalar ne kadar kredi verecek?

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank deprem sonrasında uygun kredi başvurularını almaya başladı. Bankalar deprem kredisini hangi koşullarda veriyor? Kimler bu uygun kredilerden yararlanabilir? Tüm soruların cevabı haberimizde…

Depremzedeler artık 6 ay ödemesiz deprem kredisi alabiliyor. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank geçtiğimiz günlerde depremzedelere, çok ihtiyaç duydukları yardımı sağlayan deprem kredisi kampanyalarını açıkladılar. Ancak, pek çok depremzede hala kredinin şartlarını ve koşullarını merak ediyor. Bu haberimizde sizlere yeni kredilerin detaylarını anlatacağız.

DEPREM KREDİSİNE KİMLER BAŞVURABİLİR?

Deprem kredisine başvurmak için öncelikle bankanın belirlediği uygunluk kriterlerini karşılamanız gerekir. Bu, etkilenen bölgede ikamet belgesi, gelir belgesi ve diğer gerekli belgeleri içerebilir. Gerekli şartları yerine getirdikten sonra, bankaya göre değişebilen başvuru sürecine devam edebilirsiniz.

Deprem kredisi sayesinde yaşamları altüst olan depremzedelerin yaralarına merhem olmak isteyen kamu bankaları bu kapsamda kampanyalarını bir bir açıkladı. İşte üç bankanın kampanya koşulları…

HANGİ BANKA NE KADAR KREDİ VERİYOR?

Ziraat Bankası geçtiğimiz günlerde kredi destek paketleri hakkında bilgi verdi. Bu paketler, son depremden etkilenen bireysel müşterilere yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Banka yapmış olduğu kampanya ile bu müşterilere 6 ay ödemesiz ve 36 ay vade imkanı sağlamıştır. Kredi destek paketlerinden depremden etkilenen KOBİ’ler ve çiftçiler de yararlanabiliyor. Bu müşterilere 1 yıl ödemesiz 36 ay vadeli kredi paketleri sunulacaktır. Ayrıca Ziraat Bankası, depremden etkilenen bölgede ikamet eden müşterilere 5.000 TL faizsiz ve masrafsız nakit avans verileceğini duyurdu.

Vakıfbank ve Halkbank da kredi paketlerine ilişkin açıklamada şunları söylediler: “Kredi destek paketlerimizle bölgemize uygun koşullarda finansman imkanı sunmaktan gurur duyuyoruz. Yaşanan deprem ışığında bireysel müşterilerimiz için 6 ay ödemesiz ve 36 aya varan kredi destek paketi oluşturduk. Ayrıca KOBİ müşterilerimiz ve çiftçilerimiz için 36 aya varan ödemesiz kredi destek paketi geliştirdik. İlk günden itibaren acil ihtiyaçlar için 5.000 TL’ye varan faizsiz ve masrafsız nakit avans imkanı sunduk.”

Başa dön tuşu