İlçelerTurgutlu

Büyük Taarruz Bisiklet Turu Ekibinden Turgutlu Molası

45 kişiden oluşan Büyük Taarruz Bisiklet Turu ekibi, Turgutlu'da mola verdi.

45 kişilik Büyük Taarruz Bisiklet Turu ekibi, Büyük Taarruzun 100. senesinde savaşın gerçekleştiği topraklarda 19 gün boyunca bin 150 kilometrelik yol gitti.

Ekip, Manisa Turgutlu’da mola verdi. Savaşın yaşandığı alanların izlerini takip eden ekip, Turgutlu’da ziyaretlerde bulundu ve hem anlattı hem de anlatılanları dinledi.

Anma programları da düzenleyen Bisiklet Turu ekibi, tur hakkında bilgi verdi.

Ordu Hangi Gün Neredeyse Ekip de Orada

Büyük Taarruz Bisiklet Turu Lideri Emekli Albay Osman Kutlu, “Büyük Taarruz Bisiklet Turu 22 Ağustos’ta Anıtkabir’de başlıyor, Atatürk’ün izlediği yol itibariyle Kocatepe’ye, oradan da ordumuzun düşmana taarruz ettiği hatlar boyunca İzmir’e kadar geliyoruz. Hangi gün ordumuz neredeyse biz o saatlerde orada oluyoruz.

Şehitlerimizin mezarlarına Şehit olduğu saatlerde gidiyoruz, anma törenleri yapıyoruz, olay yerlerinde o dönem yaşananları ayrıntılarıyla anlatıyoruz. Her birimiz ayrı bir kahramanın ismini sırtımızda taşıyoruz, o kahramanlarla ilgili her şeyi öğrenip anlatıyoruz. Bu tür konseptlerle farkındalık yaratmaya çalışıyoruz” dedi.

9 Eylülde Konak Hükümet Meydanında Olacaklar

Turgutlu’da Şehitlik ziyaretinden sonra çadır kampı kuran bisiklet turu ekibi, 8 Eylül’de Belkahve Ata evi, Armutlu Şehitler Anıtı ve Kemalpaşa Atatürk Evini ziyaretinden sonra 9 Eylül’de Konak Hükümet Meydanında Anma Törenlerine katılacak.

 

 

Görsel Kaynak: https://www.turgutlu.bel.tr/kurumsal/haberler/buyuk-taarruz-bisiklet-turu-ekibi-turgutluda-agirlandi

Başa dön tuşu