Ekonomi

Çalışan promosyonlarında son dakika gelişmesi! O kurumun personellerine tek seferde 27 bin TL ödenecek!

Son yıllarda birçok farklı faktörün etkisi ile yükselişini sürdüren enflasyon, ülke ekonomilerini resmen kıskaca aldı. Artan enflasyon ile mücadele kapsamında kritik kararlar alan ülke yönetimleri vatandaşlarının da alım güçlerini yükseltmeye çalışırlarken ülkemizde de bu durum çeşitli problemlere yol açmaya başladı. Oluşan kur farkı ve yükselmeye devam eden enflasyon sebebi ile aylık kazançları ile geçinmekte oldukça zorlanan vatandaşlar, bütçelerine destek olabilecek noktaları araştırmaya başladı.

Sene başında maaşlara yapılan zamlar neticesinde alım güçlerinin yükseleceğini umut eden vatandaşlar, ay sonlarını yine getiremediklerini fark edince bankaların promosyon kampanyalarını yakın takip altına aldı. Emekli vatandaşlar kendileri için özel olarak düzenlenen ek ödeme kampanyalarına katılarak 7- 8 bin TL civarında toplu ödeme alabiliyorlarken çalışanlar da kurumlarının imzaladıkları promosyon sözleşmeleri kapsamında toplu ödeme hizmetlerinden yararlanmaya başladılar.

Geçtiğimiz günlerde bazı İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden promosyon duyuruları gelirken bugün bir kurumdan daha ek ödeme anlaşması haberi geldi. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, personelleri için yürüttükleri promosyon sürecinin tamamlandığını açıkladı.

27 BİN TL’LİK PROMOSYON SÖZLEŞMESİ!

Bir süredir personelleri için promosyon görüşmeleri sürdüren Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, sürecin sona erdiğini ve anlaşmaya varılmış olduğunu duyurdu. Kamu kurumu personellerine ödenecek olan promosyon miktarını 27 bin TL olarak açıkladı.

KURUMDAN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün imza atmış olduğu 27 bin TL’lik promosyon sözleşmesi, kurumun çalışanlarının yüzlerini güldürdü. Kurum tarafından yapılan yazılı açıklamada ise şu ifadelere yer verildi: “DHMİ Genel Müdürü Hüseyin Keskin’in girişimleri ile 2023 yılından itibaren geçerli olmak üzere 3 yıl için personellerin hesaplarına tek seferde 27 bin TL yatırılacak. 2022 yılı için ödenmiş olan 8 bin 500 TL’nin iadesi istenmeyecek. Promosyon ödemelerinin hesaplara yatırılma tarihi ise önümüzdeki günlerde protokolün imzalanmasından sonra açıklanacak. Ülkemizin içinden geçtiği bu zorlu süreçte promosyon ödemelerini güncelleyerek özellikle de deprem bölgelerinde bulunan personellerini ihtiyaçlarının karşılanmasına katkıda bulunan Genel Müdürümüz Sayın Hüseyin Keskin’e ve diğer DHMİ yöneticilerine, personeller ve üyelerimiz adına teşekkür ederiz.”

Başa dön tuşu