Ekonomi

Çalışanların maaşlarına 4.895 TL zam geliyor! Asgari ücretten ayrı artış olacak

Asgari ücret zammından ayrı bir zam haberi daha geldi. Maaşlarda tam 4.895 TL artış olacak. Ocak sonuna kadar maaşlara eklenecek.

Çalışanların maaşlarına 4.895 TL zam geliyor! Asgari ücretten ayrı artış olacak. Günlerce konuşulan asgari ücret zammına ek olarak bir zam haberi daha geldi. O belediyenin çalışanlarına yeni maaş artışı yapılacak. aynı zamanda Ocak ayında belediye çalışanlarına yüksek promosyon imkanı da var. Asgari ücrete ek olarak belediye çalışanlarına %100’den fazla maaş zammı verildi. Açıklama sonrası belediye çalışanlarının en düşük maaşının 14.000 TL olduğu öğrenildi. Detaylar haberimizin devamında…

Asgari ücret zammı, memur ve emekli maaş zammı geçtiğimiz yılın en çok konuşulan haberleri olmuştu. Ocak ayının gelmesi ile birlikte herkes zamlı maaşlarını öğrendi. Ancak bir belediye çalışanlarına asgari ücret zammına ek olarak %100’ün üzerinde zam yaptı. O belediyenin çalışanlarının maaşlarına asgari ücretten ayrı 4.895 TL maaş zammı yapıldı. Peki, Belediye çalışanları ne kadar maaş alıyor? Bu rakamı Duyanlar sevinçten havalara uçacak.

MAAŞLAR 14.000 TL SINIRINA DAYANDI

Belediye çalışanlarını Bayram ettirecek açıklama geldi. Sivas Belediyesi tarafından yapılan açıklamada belediye çalışanlarının maaşlarının 6144 liradan 13395 liraya yükseltildiği duyuruldu. çalışanlar maaş zammına ek olarak aynı zamanda belediyenin bankalarla yaptığı anlaşma doğrultusunda promosyon ödemesi alacak. Hem maaş zammı hem de promosyon ödemesi ile birlikte çalışanlar Ocak ayında resmen bayram edecek.

ZAMLI MAAŞLAR DUYURULDU

Sivas Büyükşehir Belediyesi tarafından Asgari ücretle çalışanlara yapılan zam resmi bir açıklama ile duyuruldu. Belediyenin resmi internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada Şu ifadeler kullanıldı;

“Sultanşehir Sivas’ımıza birlikte hizmet ettiğimiz çalışanlarımızın mali, özlük ve sosyal haklarını her geçen gün iyileştirmeye devam ediyoruz. 2022 yılında en düşük 6 bin 144 TL olan işçi maaşları, bu yıl yapılan rekor zamla birlikte 13 bin 395 TL’ye yükseldi.”

Başa dön tuşu