Ekonomi

Çalışmayan ev hanımları 8 bin 540 TL nakit desteği sizi bekliyor! 0-15 yaş aralığında çocuğu olan anneler İŞKUR’dan hemen başvurun

İşsiz kalan ve çalışamayan kadınlara devlet desteği her geçen gün artırılarak devam ediyor. Maddi zorluk çeken ve işsiz kalan kadınlar için nakit yardımlarına her geçen gün bir yenisini daha ekleyen devletten çalışmayan ev hanımlarına maaş gibi destek sunuluyor. Bu desteklerden biri ise İşte Anne Projesi. İşte Anne Projesi ile 0-15 yaş aralığında çocuğu olan kişilere nakit desteği veriliyor.

Bu proje kapsamında 3 aylık sürede toplamda 8.540 TL nakit ödeme hesaplarınızda oluyor. İŞKUR, işsiz kalan, çalışamayan ve maddi sıkıntı içerisinde olan kadınlar için desteklerini artırıyor. İşte Anne Projesi ile devletin özellikle kadınların iş gücüne daha fazla katılması için destekleri devam ediyor. Söz konusu proje ile 3 aylık işbaşı eğitim programına katılan kadınlara 8.540 TL maaş ödenmiş oluyor.İşte tüm merak edilenler…

ÇALIŞAMAYAN ANNELERE MÜJDE

Çalışamayan annelere destek müjdesi geldi. Çalışamayan annelere devlet aracılığıyla PTT2den 8.540 TL destek sağlanacak. Söz konusu destek İŞKUR tarafından küçük yaşta çocuğu olan annelere verilecek. Bu destek kapsamında her gün 95 TL gibi bir tutarda destek ödemesi yapılacak.

KÜÇÜK YAŞTA ÇOCUĞU OLAN ANNELER FAYDALANABİLİR

Eğer küçük yaşlarda çocuğunuz varsa bu destekten hemen faydalanabilirsiniz. Çalışamayan ve küçük yaşta çocuğu olan anneler günlük 95 TL nakdi destekten hemen siz de faydalanın. Söz konusu destek ödemeleri 3 ay sürecek. Başvuru yapan anneler aylık olarak ortalama 2.870 TL tutarında bir destek ödemesi alacak. 3 sürecek olan bu destek ile 3 ayda ortalama 8.540 TL gibi bir nakdi desteğin sahibi olacaksınız.

BAŞVURU DETAYLARI

Küçük çocuğu olan anneler için başlatılan bu destekten yararlanmak isteyenler İŞKUR’a giderek başvurularını yapabilir. Bunun için İŞKUR’da kaydınız olması ve herhangi bir işte çalışmıyor olmanız gerekiyor. Başvuru şartları arasında herhangi bir işte çalışmama, emekli olmama iş yeri sahibi veya işveren kişilerle herhangi bir akrabalık olmaması gibi şartlar yer alıyor. Başvuru tarihinden önceki 1 aylık sürede emeklilik veya prim görünmemesi de başvuru şartları arasında. Bu şartları taşıyan tüm anneler başvurularını yaptıktan sonra eğer başvuruları onaylanırsa aylık destek ödemelerini almaya başlayabilecekler.

Başa dön tuşu