EkonomiTeknoloji

Cep telefonu alacaklar bu haberimiz size! Artık telefon almak çok daha kolay!

Cep telefonu alacaklar acele etmeyin, çıkan yeni kararın gelmesini bekleyin! Çıkarılan yeni karar sayesinde telefon almak artık çok kolay! Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından getirilen yeni düzenleme detayları…

Cep telefonu alacaklar bu haberimiz size! Artık telefon almak çok daha kolay! Özellikli son 2 yılda tüm dünyayı etkileyen olayların art arda yaşanması, tüm sektörlerde oldukça yükselen fiyat artışlarına yol açtı. Bu fiyat artışlarından en çok etkilenen ise teknolojik aletler oldu. Herkesin elinde en az bir tane bulunan cep telefonlarını eskisinden de zordu. Ancak getirilen yeni düzenleme sayesinde vatandaş biraz daha rahatlamış olacak. İşte cep telefonları için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından getirilen yeni düzenlemeyle ilgili tüm detaylar…

Cep telefonu alacaklar buraya! Kendinizi zorlamadan daha uygun cep telefonu alabilmenin yollarını açıklayacağız. Bu uygulama yürürlüğe girdikten sonra daha uygun fiyatlarla daha kolay bir şekilde telefon almanız mümkün.

LİMİTLER ARTTIRILDI

Cep telefonu almak isteyenler inçin güzel haber Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından geldi. Getirilen yeni düzenlemeyle birlikte kredi kartına yapılan vade ve kredi limitleri yükseltildi.

12 AY VADE İMKANI

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından getirilen yeni düzenlemede kurul kararı; kurumun internet sitesinden yayınlandı. Yayımlanan karar doğrultusunda; yenileme merkezi ya da yetkili satıcı niteliğinde olması şartıyla yenilenmiş ürün niteliğinde satılan cep telefonlarında kredi kartına yapılan taksitlenme sınırlarının 12 aya kadar yükseldiği belirtildi. Hem de fiyat sınırı olmadan!

KREDİ LİMİTLERİNDE 12 BİN TL İMKANI

Cep telefonu alımları için kullanılan tüketici kredi limitlerinde vade sınırının belirlenmesi için dikkate alınan 5 bin TL olan tutar, 12 bin TL’ye yükseltildi.

 12 BİN TL VE ALTI TELEFONLAR 3 AY TAKSİT

Bu çerçevede cep telefonu alımı için kullandırılan tüketici kredilerindeki vade sınırı, 12 bin TL ve altında olan telefonlar için geçerli olacak. 12 bin TL ve üzerindeki telefonlar için uygulanan vade sınırı 3 ayda sabit kalacak.

Başa dön tuşu