Ekonomi

Çocuğu okuyan ailelere devlet çifte ödeme verecek! İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri 3500-5500 TL yardım için başvuru yapsın

Ailelere öğrenci yardımı verilecek. Okula giden çocuğu olan aileler hemen başvuru yapsın, çifte yardım var. Devlet tüm öğrencilere destek veriyor.

Çocuğu okuyan ailelere devlet çifte ödeme verecek! İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri 3500-5500 TL yardım için başvuru yapsın. Öğrencilere devlet yardımı verilecek. Okula giden çocuğu olan aileler hiç düşünmeden başvuru yapın. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri devletten çifte yardım alabilecek. Sadece form doldurmanız yetiyor. Yardım ödemesi 10 gün içinde hesaplara yatıyor. Açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. Devletten öğrenci yardımı aşmak için başvuru şartları ve merak edilen her şey haberimizde…

Devlet çocuğu olan ailelere verdiği öğrenci yardımı imkanlarına devam ediyor. Yeni yıl öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milyonlarca öğrenci ve veliyi sevinçten havalara uçuracak açıklamayı yapmıştı. Devletten öğrencilere 3.500 TL ile 5.500 TL arasında değişen yardım verilecek. Yardım ödemesi tek sefere mahsus olarak yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından öğrenci yardımıyla ödemesinin detayları da tek tek açıklandı. Aileler, okula giden çocuğunuz varsa bu fırsatı sakın kaçırmayın.

BAŞVURU ŞARTLARI BELLİ OLDU

Devlet tarafından çocuğu okula giden ailelere sağlanan sosyal yardım imkânlarına bir Yenisi daha eklendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada okula giden çocuğu olan ailelere yardım verileceğini duyurdu. Bu yardımlar sadece maddi durumu yerinde olmayan Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olan ailelerin devlet okullarında okuyan başarılı çocuklarına sağlanacak. Yani çocuğunuz okulda başarı gösterirse başvuru yaparak devletten yardım alabilirsiniz. Yardım Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. İlkokul ortaokul lise öğrencilerine 3.500 TL, Üniversite öğrencileri Neyse 5500 TL yardım ödemesi verilecek.

DAR GELİRLİ VE İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELER ALABİLİYOR

Devletin sağladığı sosyal yardım ödemelerinden Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları faydalanabiliyor. Öğrenci yardımı bu yıl ilk kez yapılıyor. Bu ödemeden faydalanmak için başarılı olmak şart. Bu kritere uygun olan öğrenciler 18 yaşından büyükse kendileri küçükse aileleri başvuru yapabiliyor. Başvuru işlemleri e-devlet üzerinden yapılabildiği gibi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığı ile de yapılıyor. Tek sefere mahsus olarak yapılacak olan ödemelerde tek bir başvuru yeterli oluyor.

SED YARDIMI DA ALABİLİRSİNİZ

Devletin muhtaç ve ihtiyaç sahibi kişilere sağladığı tek ödeme bu değil aynı zamanda öğrenciler için her ay düzenli olarak verilen sosyal ve ekonomik destek ödemesi de bulunuyor. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi iseniz çocuğunuzun eğitim masraflarını karşılamakta güçlük çekiyorsanız başvuru yaparak SED yardımı alma imkanına da sahip olabilirsiniz. Yine daha birçok vakıf ve kurumdan da öğrencilere burs imkanı sağlanmaktadır.

Başa dön tuşu