Ekonomi

Çocuklu ailelere yardım ödemelerinde tarih belli oldu! Aile Bakanlığı resmen duyurdu

Aile Bakanlığı’nın çocuklu aliler için başlattığı proje kapsamında Kasım ayı içerisinde tüm paralar hesaplara aktarılacak. Konu ile ilgili tüm merak ettiğiniz sorularınızın cevabına buradan ulaşabilirsiniz…

Çocuklu ailelere yardım ödemelerinde tarih belli oldu! Aile Bakanlığı resmen duyurdu. Tüm dünyada baş gösteren enflasyon sorunu birçok sektörde zam yapmaktan başka çare bırakmadı. Piyasada yaşanan pahalılıktan dolayı geçim sıkıntısı çeken birçok aile var. Konu ile ilgili çözüm Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan geldi. Çocuklu ailelere aylık 650 TL ödeme sağlanacak. Ödemeler Kasım ayıda hesaplara aktarılmış olacak. Konu ile ilgili tüm detaylar…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Aile Destek Programı kapsamında çocuklu ailelere ödeme yapılacağını aktardı. Yaptığı açıklamada bu yıl ailelere ödenecek miktarın 40 milyara kadar yükseldiğini vurguladı.

ÖDEMELER KASIM AYINDA HESAPLARA AKTARILACAK

Aile Bakanı Derya Yanık çocuklu ailelere yapılacak olan ödemenin 350 TL ile 650 TL arasında değiştiğini ve Kasım ayı içerisinde tüm hesaplara aktarılacağını ifade etti. Kasım ayı içerisinde hesaplarınızı kontrol etmeyi unutmayın.

ÖDEMELER ÇOCUK SAYISINA GÖRE DEĞİŞİKLİK GÖSTERİYOR

Yapılan ödemeler ailede bulunan çocuk sayılarına göre değişiklik göstermektedir.

1 ve 2 çocuklu ailelere 350 TL,

3 çocuklu hanelere 450 TL,

4 çocuklu hanelere 550 TL,

5 ve üzeri çocuklu ailelere ise 650 TL olarak aylık ödenek sağlanacaktır.

BAŞVURULAR E-DEVLET’TEN VE SYDV’DEN YAPILIYOR

Aile Bakanlığı yardım ödemeleri için bir yandan da başvurular devam ediyor. 12 ay boyunca devam edecek olan ödemelerden yararlanmak isteyenler e-Devlet üzerinden ya da il merkezlerinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla başvuru yapabilir.

Başa dön tuşu