Spor

Cristiano Ronaldo açtı ağzını yumdu gözünü: Saygı duymuyorum, ihanete uğradım

Uzun süredir Maschester United’da zor bir dönem geçiren ve formasını giydiği takımda yaşadığı zorluklarla sık sık spor manşetlerinin en üst sıralarında yer alan dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo, sessizliğini bozdu ve zehir zemberek açıklamalarda bulundu. İhanete uğradığını söyleyen ve teknik direktör Erik ten Hag’ı hedef alan Ronaldo, ‘Saygı duymuyorum çünkü o bana saygı duymuyor’ dedi.

Portekizli yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo’nun açıklamaları spor manşetlerine bomba gibi düştü. Uzun süredir yaşadığı sıkıntılar karşısında sessizliğini koruyan Ronaldo, sonunda sessizliğini bozdu ve çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Manchester United tarafından ihanete uğradığını söyleyen Ronaldo’nun hedefinde teknik direktör Erik ten Hag vardı. İşte yıldız futbolcunun çok konuşulacak açıklamalarından öne çıkan başlıklar…

‘ÇOK ÜZERİME GELDİLER’

İngiltere’de Pierce Morgan’a röportaj veren ve uzun süredir yaşadığı sıkıntılar karşısında sessizliğini bozan Cristiano Ronaldo, ‘Manchester United bana ihanet etti’ dedi. Teknik direktör Erik ten Hag’a saygı duymadığını söyleyen Ronaldo, ‘Çünkü o bana saygı duymuyor. Bana saygı göstermeyen birine ben de saygı duymam. Çok fazla üzerime geldiler. Beni sürekli ayrılmam için zorladılar. Kötü gidişatın sorumlusu benmişim gibi gösterildim. Sadece teknik direktör değil kulübün çevresindeki bazı kişilerce bu yapıldı. İhanete uğramış gibi hissettim.’ ifadelerine yer verdi.

WAYNE ROONEY’E SİTEM

Kendisine sürekli eleştiride bulunan efsane futbolcu Wayne Rooney’i hedef alan Portekizli yıldız, ‘Beni neden bu kadar sık eleştirdiğini bilmiyorum. Sanırım ben hala üst seviyede oynamaya devam ediyorum, o ise emekli oldu. Sebebi bu diye düşünüyorum.’ dedi.

‘TAKIMDA GELİŞİM SIFIR’

Sir Alex Ferguson’dan sonra takımda hiçbir gelişme olmadığını söyleyen Ronaldo, ‘Sir Alex Ferguson görevini bıraktığından beri Manchester United’ın gösterdiği gelişim sıfır.’ dedi.

 

Başa dön tuşu