Ekonomi

Cumhurbaşkanı açıkladı! Bugün SGK’ya dilekçe verene 5500 TL maaş bağlanacak! 10 gün içinde almak için başvuru yapın

Cumhurbaşkanı Erdoğan az önce açıkladı. SGK’ya bugün yazılı dilekçe verenlere 10 gün içinde 5500 TL maaş bağlanacak. Başvuru ekranı az önce açıldı.

Cumhurbaşkanı açıkladı! Bugün SGK’ya dilekçe verene 5500 TL maaş bağlanacak! 10 gün içinde almak için başvuru yapın. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Partisi’nin grup toplantısında konuştu. Erdoğan’dan hem emeklilere hem de memurlara zam müjdesi geldi. Dün yüzde 25 olarak açıklanan zam oranı Bugün yüzde 30’a açıktı. Ayrıca yeni emekliler için de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir müjdesi vardı. 2023 en düşük emekli maaşı belli oldu. Yeni emekli olanlar ya da yeni emeklilik dilekçesi verenlerin alacağı maaş 5500 TL’ye yükseldi. Hemen bugün SGK’ya dilekçe vererek 10 gün içinde Maaş almaya başlayabilirsiniz.

Türkiye’nin gündeminde uzun süreden beri yerini koruyan emekli ve memur maaş zammı netlik kazandı. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından Dün memur ve emekli maaşlarına da yakından ilgilendiren enflasyon verileri açıklanmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bu açıklamanın hemen ardından bir açıklama yayınlayarak memur ve emekli maaşlarında artış oranının yüzde 25 olacağını duyurmuştu. Ancak bugün zam oranı değişti.

MEMUR VE EMEKLİ MAAŞ ZAM ORANI %30 OLDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Partisi’nin grup toplantısında çok önemli açıklamalarda bulundu. Memur ve emekli maaş zam oranları ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün yüzde 25 olarak açıkladığı zam oranını değiştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasına göre Yeni yılda memur ve emekli maaşlarına %30 zam gelecek. Yani 15 Ocak’ta hesaplara yatacak olan zamlı Maaşlar %30 artışla hesaplara geçecek. Memur ve emeklinin dün açıklanan rakamlar sonrasında ek zam talebi olmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kurmayları ile bu zam oranlarını değerlendirdiği ve bugün artışa gittiği konuşuluyor.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 5500 TL OLDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Partisi’nin grup toplantısında yeni emekli olanlara verilecek olan en düşük emekli maaşını da açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasına göre 2023 yılında ödenecek en düşük emekli maaşı 5500 TL oldu. Yani bugün en alt sınırı primden emekli olan bir kişi Maaş almaya başladığında 5500 TL ödeme alacak. SSK BAĞ-KUR emeklisi için geçerli olan bu Ödeme aynı zamanda EYT’liler için de geçerli olacak.

En düşük emekli maaşı son olarak Temmuz ayında güncellenmişti. Asgari ücrete ara zam yapılması sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan en düşük emekli maaşının 3500 TL olduğunu duyurmuştu. Bugün yapılan zamla birlikte en düşük emekli maaşı 5500 TL’ye yükselmiş oldu. Yani en düşük emekli maaşına gelen zam 2000 TL oldu.

BUGÜN DİLEKÇE VEREN 15 OCAK’TA MAAŞ ALACAK

Yeni emekli olacaklara bir müjdeli haberle Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan geldi. Emeklilik dilekçesini bugün verenler 10 gün sonra emekli maaşını alacak. Zamlı emekli maaşı almak isteyenlerin hemen SGK’ya yazılı başvuru yapmaları gerekiyor. Dilekçelerini teslim edenlere 15 Ocak’ta ilk maaşları ödenecek.

Başa dön tuşu