Siyaset

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan müjdeler peş peşe geldi! Yeni destek paketleri açıklandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan can alıcı açıklamalarda bulunarak dev müjdeyi verdi! Yeni destek paketleri fırından taze çıktı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan müjdeler peş peşe geldi! Yeni destek paketleri açıklandı! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı bir konuşma ile vatandaşa müjdeli haberleri açıklarken aynı zamanda 6’lı masa hakkında ithaflarda bulundu! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamalardan en karlı çıkanlar esnaflar oldu! İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamalarda esnaf destek paketlerindeki kredi miktarları hakkında çok önemli açıklamalarda bulunarak kredi imkanın esnaflar için 3 kat daha fazla verileceği müjdesini paylaştı! Konuyla ilgili tüm detaylar haberimizde…

6 KAPTAN GEMİYİ BATIRIR, TEK KAPTAN YÜRÜTÜR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan esnaf destek paketleri halkında verilen kredi imkanının 50 milyar liradan 150 milyar liraya çıkarıldığı müjdesini verirken 6’lı masaya da lafını söylemeyi ihmal etmedi. 6’lı masa için konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Gemiyi 6 kaptan batırır, tek kaptan yürütür! Millet oyunu kullanacak, ülkeyi 6 tane kayyum yönetecek!”

YÜZ YÜZE ESNAF TÜRKİYE BULUŞMASINDA KONUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium’da düzenlenen “Yüz Yüze Türkiye Esnaf Buluşması”nda esnafların umutlarını tazeleyen çok önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, esnaf destek paketi kapsamında esnaf için verilen 50 milyar liranın 150 milyar liraya kadar yükseldiğini paylaştı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLAMALARI

“Esnafımızın yanındayız. Bu bağlamda; Esnafımızın Halkbank’tan kullanmış olduğu kredi limitini 5 binden 500 bin liraya çıkardık. Yatırımlar için kullanılan kredi limitini 1,5 milyon liraya yükselttik. Politika faizinde görülen düşüşe paralel olacak şekilde esnafını kullandığı kredilerdeki hazine sübvansiyonunu yüzde 50’ye kadar yükselttik.

136 BİN ESNAF KULLANDI

Cumhuriyet’imizin 100. Yılına özel gerçekleştirdiğimiz 100 milyar lira esnaf kredisi için kullandığımız parolada şu ana dek 136 bin esnafımız faydalandı. Esnafımız verdiğimiz destek paketi limitini 150 milyar liraya yükseltmek için gerekli adımları attık.

REFAH KAYBINI TELAFİ EDİYORUZ

Gençlerimiz için başlattığımız ‘İlk İş Yerim’ projesi çerçevesinde uygun şartlarda iş yerlerini inşa ediyoruz. Çalışanlarımız da enflasyon yüzünden oluşan refah kaybını telafi etmek için adımlar atıyoruz.”

Başa dön tuşu