Ekonomi

Cumhurbaşkanı onay verdi! Her vatandaşa 1250 TL nakit destek veriliyor! e-Devlet başvuru ekranı açıldı

Cumhurbaşkanından seçim öncesi vatandaşa büyük jest. Herkese 1250 TL yarım tanımlandı. Bu formu doldurmak yetiyor. Geç kalmayın, büyük yardımı kaçırmayın.

Cumhurbaşkanı onay verdi! Her vatandaşa 1250 TL nakit destek veriliyor! e-Devlet başvuru ekranı açıldı. Devlet yardımları seçim öncesinde hız kazandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararı ile vatandaşa yeni bir yardım müjdesi daha geldi. Başvuru yapanlara 1250 TL aylık sosyal yardım veriliyor. 12 ay sürecek sosyal yardım ödemesi için e-devlet girişi yaparak form doldurmak gerekiyor. Ayrıca en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına giderek de başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ödemeler gelir durumuna göre 850 ila 1250 TL arasında değişiyor. 1 yıl sürecek ödeme fırsatını sakın kaçırmayın.

Ekonomik şartlar her geçen gün zorlaşmaya devam ederken devletten de vatandaşa yardım eli uzanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ihtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelere yeni bir sosyal yardım müjdesi daha verdi. Türkiye Aile Destek programı adı ile geçtiğimiz yıllarda aylarda tanıtılan sosyal yardım ödemesinden hemen hemen herkes faydalanabiliyor. Çünkü bu ödeme için tek kriter hane içindeki kişi başına düşen gelir kriteri. Yani bu kritere uyan emekli ve asgari ücretliler de başvuru yapabiliyor. Başvuru formu e-devlet üzerinden ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığı ile doldurulabiliyor. Herkes 1250 TL aylık ödeme alabiliyor ve toplamda ödeme 1 yıl boyunca devam ediyor.

AİLE DESTEK YARDIMI İÇİN BAŞVURULAR E DEVLET’TEN YAPILIYOR

Türkiye Aile Destek programı kapsamında ihtiyaç sahibi olan kişiler dar gelirliler asgari ücretler ve emekliler başvuru yapabiliyor. Kişilerin gelir durumuna göre 850 TL ile 1250 TL arasında değişen yardım ödemesi için başvuru işlemleri e Devlet üzerinden yapılabiliyor. Form doldurmak için e-devlet girişi yaparak arama butonuna Türkiye Aile Destek paketi yazabilirsiniz. Burada karşınıza çıkan formu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurmanız gerekiyor. Ayrıca en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfına giderek de yine başvuru formunu doldurmak mümkündür.

1 YIL BOYUNCA DEVAM EDECEK

Türkiye aile destek yardımı kapsamında ödemeler tam 12 ay boyunca devam ediyor. Bu pakete başvuru yapanlar Bir yıl boyunca gelir durumuna kadar göre ödeme almayı sürdürecek. Ödemeler aile Bakanlığı tarafından ilan edilen tarihlerde hesaplara geçiyor. Verdiğinizi IBAN numarası üzerinden ya da PTT aracılığı ile ödemeyi alabilirsiniz. Ayrıca Türkiye Aile Destek paketi yardımından faydalananlara çocuk bileşeni de veriliyor. Anaokuluna giden çocuğa olan vatandaşlar çocuk bileşeni kapsamında ödeme alabiliyor.

Türk aile destek yardımı ödemesi için Sadece bir kez başvuru yapmak yeterli. Başvurusu onaylanan vatandaşlar aylık ödeme alıyor ve tekrar bir başvuru yapmaları gerekmiyor. 12 ay boyunca aynı başvuru üzerinden işlemlerini sürüyor.

Başa dön tuşu