Ekonomi

Cumhurbaşkanı talimat verdi! Bakanlık az önce açıkladı, ödeme erkene alındı! PTT’den hemen 1250 TL alabilirsiniz

Aile Bakanlığı sıcak gelişmeyi duyurdu. Aralık ayında yardım bekleyen ev hanımı, işsiz, asgari ücretli, emekli ve dar gelirliye ödeme yattı. 1250 TL yardımı hemen PTT’den çekebilirsiniz.

Cumhurbaşkanı talimat verdi! Bakanlık az önce açıkladı, ödeme erkene alındı! PTT’den hemen 1250 TL alabilirsiniz– Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, milyonların beklediği haberi sosyal medya hesabından az önce açıkladı. Temmuz ayından bu yana dar gelirli, ihtiyaç sahibi, emekli, işsiz, ev hanımı, asgari ücretli kişilere düzenli olarak ödenen Aile destek ödemeleri hesaplara yatıyor. Bakan Yanık, twitter hesabından yaptığı açıklamada bugün hak sahiplerinin PTT’den ödemesini alabileceğini duyurdu.

Yardıma muhtaç, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişilerin yanı sıra emekli ve asgari ücretli çalışanlara da ödenen aile destek ödemesi için bakanlıktan duyuru geldi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bu sabah ödeme bekleyenler için duyuru yaptı. Aralık ayı aile destek yardımı ödemeleri bugün hesaplara geçiyor. İhtiyaç sahibi kişilerin gelir durumuna göre yapılan ödemeler 850 ila 1250 TL arasında değişiyor. Bu ödemeden ihtiyaç sahibi kişilerin yanında gelir durumu düşük olan emekli ve asgari ücretliler de faydalanıyor.

BAKAN SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Aralık ayı aile destek yardımı ödemeleri için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’tan bu sabah duyuru geldi. Bakan Yanık, yazılı bir açıklama yaparak ödemelerin hesaplara yatmaya başladığını duyurdu. Yeni yıl öncesi müjdeyi veren Bakan Yanık, hak sahibi kişilerin ödemelerini PTT veya IBAN hesaplarından çekebileceğini söyledi.

BUGÜN HESAPLARDA OLACAK

Aile yardımı ödemeleri için Bakan Yanık’tan müjde geldi. Ocak ayında hesaplara yatması gereken yardımlar yılbaşı öncesi yatıyor. Bakanlık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine harekete geçti. Ödemeler bir ay önce sahiplerini bulacak. Aile Bakanı Yanık sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda: ”Cumhurbaşkanımız Sn. @RTErdogan’ın tensipleriyle, Ocak ayının ilk haftası yapılacak olan Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini öne çekerek 29 Aralık Perşembe (bugün) hak sahiplerinin hesaplarına yatırıyoruz.” Dedi.

GELİRE GÖRE ÖDEME YAPILIYOR

Bakan Yanık, sosyal medyadan yaptığı açıklamada Türkiye Aile Destek Yardımı ve çocuk bileşeninin bir arada hesaplara geçtiğini söyledi. Bakan Yanık, açıklamasında 3 milyon hanenin ödemeden faydalandığını belirtirken aynı zamanda 2,9 milyar TL’nin hesaplara geçtiğini ifade etti. Bakan Yanık açıklamasının devamında ise şöyle konuştu; “Ayrıca yıl sonuna kadar Türkiye Aile Destek Programı ödemeleri kapsamında çocuk bileşeni ile toplam 5,6 milyon çocuğumuz için 2,6 milyar TL ödeme gerçekleştirmiş olacağız.”

OCAK AYI ÖDEMELERİ ÖNE ÇEKİLDİ

Milyonlarca ailenin yararlandığı Aile Destek Yardımı ödemelerinin Aralık ayı yardımları geçtiğimiz günlerde hesaplara geçmişti. Yılbaşının yaklaşması sebebiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan Ocak ayı ödemeleri için talimat verdi. Bakanlık bu talimat üzerine harekete geçti ve Ocak ayı ödemeleri erkene çekildi.

Başa dön tuşu