Ekonomi

Depremzedeler için bir destek daha! Bakan Nebati duyurdu! O kişilere sıfır faizli kredi destekleri verilecek!

Hazine ve Maliye Bakan Nureddin Nebati tarafından yeni bir kredi müjdesi verildi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde müjdeli haberi paylaşan Bakan Nebati, depremden etkilenen illerde sıfır faizli kredi desteğinin verileceğini söyledi. Daha öncede birçok farklı destek deprem bölgesinde yer alan vatandaşlara yönelik ödenmeye başlamıştı.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilde acı sonuçlara neden olan büyük deprem felaketi sonrasında yaralar sarılmaya devam ediyor. Bu kapsamda çeşitli devlet destekleri de veriliyor. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından yapılan yeni açıklamada ise yeni sıfır faizli kredi seçenekleri duyuruldu.

BAKANLIKTAN SIFIR FAİZLİ KREDİ FIRSATI!

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde önemli duyurularda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, depremden etkilenen illerde faaliyet gösteren kadın kooperatiflerine, işletmelerinde kullanılmak üzere sıfır faizli kredi seçeneklerinin sunulacağını açıkladı. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda depremzede kadın girişimcilere üst limit 50 bin TL olacak şekilde kredi seçeneklerinin sunulacağı aktarıldı.

Bu zorlu süreçte de kadınların yanında olduklarını ifade eden Bakan Nebati, kadın girişimcilerin yararlarını sarabilmek için adımlarını hızla attıklarını ve yenilerini de atmaya kararlı olduklarını ifade etti.

1 YIL GERİ ÖDEMESİZ DÖNEMLİ VE 36 AY VADELİ KREDİ!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından yapılan açıklamada önemli birçok detaya yer verildi. Bu kapsamda Kadın Girişimci Kredi Destek Paketi ile bugüne kadar 172 binden fazla kadın girişimciye ulaştıklarını ifade etti. Halkbank tarafından deprem felaketinden etkilenen kadın kooperatiflerine yönelik Can Suyu Kredi Destek Paketi oluşturulduğunun da altı çizildi.

Depremden etkilenen illerde faaliyet gösteren kadın kooperatiflerine, sıfır faizle işletme harcamalarında kullanılmak üzere üst limit 50 bin lira olan krediler sağlanacak. Bölgede ise 143 kadın kooperatifi istifade edebilecek. Bu kapsamda 1 yıl geri ödemesiz olarak toplam 36 ay vadeyle kredi kullandırılacağı aktarıldı. Ayrıca KGF Teminatlı Kadın Girişimci Destek Kredisi’ni de hayata geçirdiklerini aktardı. Çok sayıda kişinin söz konusu kredinden yararlanması bekleniyor.

Başa dön tuşu