Ekonomi

Devlet keseleri açtı! Bu şartları taşıyanlara devletten 31 bin TL destek! Hemen Başvurun!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından vatandaşlara destek ödemeleri sürüyor. Pek çok kişi bunu bilmiyor ama devletten en az 31 bin TL yardım alabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken internetten başvurmak. İşte en az 31 bin TL’lik desteğin şartları…

Devletin sunduğu hizmetler arasında, yaşlı ve engelli vatandaşlarımıza yönelik yılda dört kez verilen aylık ödemesi de yer almaktadır. 65 yaş üstü ve herhangi bir geliri olmayan vatandaşlarımıza, ayrıca engellilerimize de üç ayda bir maaş ödemesi yapılıyor.

EN 31 BİN TL’NİZİ HEMEN ALIN!

Yaşlılık maaşları, yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak, ihtiyaçlarını karşılamalarına destek olmak amacıyla devlet tarafından sağlanmaktadır. Bu şekilde, vatandaşlarımızın yaşam standartları yükseltilmekte, sosyal güvenliklerinin sağlanması hedeflenmektedir.

2023 senedine açıklanan rakamlara göre yeni 65 yaş aylığı 2604 TL oldu. Bu aylık asgari ücrete göre belirlenmekte ve yaşlılara her 3 ayda bir olmak üzere 4 defa verilmektedir. Bu da ortalama 31 Bin TL’ye denk gelmektedir. Aşağıda bahsettiğimiz koşulları taşıyorsanız hemen başvurun!

YAŞLILIK MAAŞINI KİMLER ALABİLİR?

Devletimizin sosyal devlet anlayışının bir parçası olarak yaşlı ödemeleri düzenli olarak yapılır. Bu hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın, belirli şartları taşıması gerekmektedir. Bu şartlar, her yıl yenilenen mevzuatlarla belirlenir ve vatandaşlarımızın bu şartlara uygun olmaları halinde aylık ödemesi almaları sağlanır. Son açıklanan koşullar şöyle:

Yaşlılık maaşını almak için ilk şart 65 yaşını doldurmaktır. Ayrıca başvuruda bulunacak vatandaşların SGK’dan yani SSK, Emekli Sandığı ve BAĞ-KUR gibi yerlerden geliri ya da aylık hakkının olmaması gerekiyor. Sosyal Güvenlik Kurumuna prim ödemiyor olmak ve 2022 Nolu Kanun’da ifade edilen muhtaçlık haddinden daha az bir az geliri olmak bir diğer başvuru koşullarındandır.

Tüm bu şartları taşıyorsanız şehrinizin bulunduğu kaymakamlıklara ya da valiliklere başvuruda bulunabilir ve yapılan incelemeler olumlu olarak sonuçlanırsa 65 yaş aylığını alabilirsiniz. 65 yaş aylığı Mart, Haziran, Eylül ve aralık aylarında üç ayda bir yatmaktadır.

Başa dön tuşu