Ekonomi

Devlet bu listede olan öğrencilere yardım verecek! Başvuru yapanlara aylık 750 TL nakit destek var

Öğrencilere devletten 750 TL aylık destek verilecek. Okul ve kırtasiye masrafları için başvuru yaparak devletten yardım alabilirsiniz.

Devlet bu listede olan öğrencilere yardım verecek! Başvuru yapanlara aylık 750 TL nakit destek var. Devlet her ay binlerce vatandaşa sosyal yardım verirken öğrencileri de unutmuyor. Okul ve Kırtasiye masraflarını karşılamakta güçlük çeken öğrencilere devletten aylık 750 TL ödeme yapılıyor. Hayat pahalılığı sırasında öğrenciler için bu ödemeler Resmen altın değerinde oluyor. Peki, kimler devletten kırtasiye yardımı alabilir? Öğrencilere kırtasiye yardımı ile ilgili merak edilenler haberimizde…

Hayat pahalılığı son iki yıldan bu yana hemen Hemen herkesin dam vatandaşı mağdur etmeye devam ediyor. Alım gücü giderek düşerken alt ve orta gelirli olan vatandaşlar daha da Zorluk çekiyor. Devlet, öğrencilerin okul masraflarına Katkı sağlamak amacıyla lise öğrencilerine aylık 750 TL öğrenci desteği vermeye başladı. Tamamen öğrencilerin giderlerine katkı olması için verilen bu ödemeler, geri ödemesiz olarak eğitim desteği şeklinde hesaplara geçiyor.

BU İLÇEDE YAŞAYAN ÖĞRENCİLER ALACAK

Öğrenci yardımı haberi İstanbul Eyüp Sultan Belediyesi’nden geldi. Belediye tarafından ilçede yaşayan ve maddi durumu yeterli olmayan her lise öğrencisine 750 TL destek verilecek. İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarını ödenecek olan eğitim desteği sayesinde çocukların Kırtasiye ve okul masrafları karşılanmış olacak Eyüp Sultan Belediyesi başvuru işlemlerinin detaylarını da paylaştı. Eğitim yardımı almak isteyen öğrencilerin başvurularını Belediyelerde bulunan danışmalardan ve beyaz masalardan yapabileceği öğrenildi.

EYÜP SULTAN BELEDİYE BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

Eyüp Sultan belediye başkanı Deniz Gökhan konuyla ilgili yaptığı açıklamada öğrencilerin gelecekleri adına yatırım yapmanın önemli olduğuna dikkat çekti. Her ne kadar küçük de olsa öğrencilere eğitim desteği vermeyi istediklerini söyleyen Köken, başvuru yapan her lise öğrencisinin Eyüp Sultan ilçesi sınırlarında yaşaması halinde yardım alabileceğini dile getirdi. Başvurular öğrencilerin velileri tarafından da yapılabilecek.

Başa dön tuşu