Ekonomi

Devlet düğmeye bastı! İhtiyaç sahibi ailelere 4 yeni yardım paketi! Darda kalanlar hemen baksın, bu destekler ilaç gibi gelecek

Devlet darda kalan kişiler için düğmeye bastı. 4 yeni destek paketi geliyor. Şartlara uyan herkes alacak. TC kimlik numarasına göre başvuru alınıyor.

Devlet düğmeye bastı! İhtiyaç sahibi ailelere 4 yeni yardım paketi! Darda kalanlar hemen baksın, bu destekler ilaç gibi gelecek. Devlet, zor durumda olan hiçbir vatandaşını unutmuyor. Özellikle Ağustos ayından bu yana Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Tarım Kredi marketlerde gıda fiyatları düşürülürken yeni yılda da Bu uygulamanın devam edeceği öğrenildi. Yani Tarım Kredi Market ucuz gıda satışını 2023 yılında da sürdürecek. Ancak bunun yanında darda kalan ailelere yeni müjdeler de verildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugünkü grup toplantısında Çiftçilere müjdeleri peş peşe sıraladı. Şartlara uyan herkes faydalanacak. 4 yeni yardım paketi geliyor.

Tarım Kredi Kooperatifi marketleri Ağustos ayından bu yana Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine vatandaşlara ucuz gıda satışı yapıyor. Ancak ucuz gıda imkanının yanında Tarım Kredi Kooperatifi’nden çiftçilere de müjdeli haber geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugünkü grup toplantısında müjdeleri peş peşe duyurdu. Tarım Kredi Çiftçiler için yeni destek paketleri hazırladı. Darda kalan herkes tarım kredinin kampanyalarından yararlanabilecek.

YENİ YILDA ÇİFTÇİLERE BÜYÜK DESTEK

Tarım Kredi Kooperatifi marketleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine Çiftçiler için de kolları sıvadı. 2023 yılında çiftçilerin ihtiyaç duyduğu her şey için destek sağlanacak. Konu ile ilgili Tarım Kredi kooperatiflerinden de yeni bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada çiftçilerin ihtiyacı olan mazot, tohum, zirai mücadele ilaçları, gübre, karma hayvan yemi, tarımsal araç ve gereçlerine uygun kredi verileceği bildirildi. Çiftçiler Bu sayede tarımsal faaliyetlerini aksatmadan sürdürebilecek.

Tarım Kredi Kooperatifleri açıklamasında çiftçilerin uygun koşullarda finansman erişimlerini ulaşabilmesi için piyasadaki değişimlerin yakından takip edildiğini de belirterek Cumhurbaşkanı kararında yer alan kriterler doğrultusunda düşük faizli kredi imkanından faydalanmak için herkesin başvuru yapılabileceğini bildirdi.

ŞARTLARA UYAN HERKES BAŞVURU YAPABİLİR

Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından yapılan açıklama sonrasında milyonlarca Çiftçi başvuru şartlarını ve başvuru yerlerini araştırmaya başladı. Tarım kredinin düşük faizli kredi kampanyasından faydalanmak isteyen çiftçilerin 4 ayrı paketten oluşan nakit desteğine başvuru yapabileceği öğrenildi. Kampanyadan faydalanmak isteyen çiftçilerin nakit kredi, aynı kredi, işletme kredileri ve sigorta primi kredisi alabilecek.

Çiftçilerin bu fırsatlardan faydalanması için çiftçi kayıt sistemine üye olmaları gerekiyor. Bununla birlikte kredilerin belge karşılığında verileceği öğrenildi. Ayrıca Çiftçiler istemeleri durumunda Tarım Kredi kooperatiflerinden tüketim kredileri içinde nakit destek olabilecek. Çiftçilere verilecek olan Orta vadeli kredilerin tarımsal araç gereç kredileri, basınçlı sulama kredileri, hayvancılık yatırım kredileri olduğu öğrenildi.

Başa dön tuşu