Ekonomi

Devlet o yardım ödemesine zam yaptı! Dar gelirliler sakın kaçırmayın, artık 2500 TL ödeme yapılacak

Devletten kış desteği ödemeleri başlıyor. Üstelik de ödemeler zamlı olarak hesaplara geçecek. Başvurular hala devam ediyor. TC kimlik no son hanesine göre başvuru yapanlara 2500 TL yardım verilecek.

Devlet o yardım ödemesine zam yaptı! Dar gelirliler sakın kaçırmayın, artık 2500 TL ödeme yapılacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, kış yardımı ödemelerine ilişkin açıklama yaptı. Bakan Yanık, doğalgaz yardımı ödemelerine zam müjdesi de verdi. Bu kış ailelere verilecek destek miktarının 7 milyar liraya yükseleceğini aktaran Aile Bakanı Derya Yanık, öncelikli ihtiyaçlar doğrultusunda ödemelerin vatandaşların hesaplarına aktarılacağını ifade etti. Peki, kimler doğalgaz desteği alabilir? Doğalgaz yardımı kaç TL 2022? Doğalgaz yardımı başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’tan kış desteği ödemelerine ilişkin önemli açıklamalar geldi. Kamu kaynaklarının yardıma muhtaç ve dezavantajlı vatandaşlar için aktarıldığını hatırlatan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bu kış verilecek olan nakdi destek miktarının ise 7 milyar liraya yükseldiğini duyurdu. Bakan Yanık, kış desteği ödemeleri arasında en önemli kalem olan doğalgaz yardımı miktarına da zam yapıldığını duyurdu. Artık doğalgaz yardımı alanlara 2500 TL destek ödemesi yapılacak.

DOĞALGAZ YARDIMINA ZAM GELDİ

Aile Bakanlığı tarafından yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelere ödenen doğalgaz yardımına zam yapıldı. Doğalgaz desteği hane başına 2500 YL olarak hesaplara yatacak. Doğalgaz yardımı ödemelerinin hesaplara yatmaya başlayacağı tarih de belli oldu. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileler için kış desteği olarak verilen doğalgaz yardımı bu hafta itibariyle hesaplara yatmaya başlayacak.

KIŞ DÖNEMİ ÖNCESİ KAYNAKLAR 450 MİLYON LİRAYA YÜKSELDİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, kış dönemi öncesinde vatandaşlara sağlanacak destek ödemeleri için kaynakların da arttırıldığını duyurdu. Bakan Yanık, Türkiye’de bulunan 1.003 sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına vatandaşlara sağlanacak yardımların iletilmesi amacıyla her ay düzenli kaynak aktarıldığın ifade ederken, Kasım ayı itibariyle periyodik payın iki kat artarak 450 milyon liraya çıkarıldığını söyledi.

TÜRKİYE AİLE DESTEK PROGRAMI KASIM AYI ÖDEMELERİ BAŞLADI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık açıklamasında Türkiye Aile Destek Programı Kasım ayı ödemelerine ilişkin de açıklama yaptı. Eylül ayında Türkiye Aile Destek Programı bütçesinin 40 milyar liraya çıkarıldığını hatırlatan Bakan Yanık, hak sahibi hanelerin 850 ila 1250 TL arasında değişen ödemelerinin hesaplara yatmaya başladığını ifade etti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık uygulama kapsamında bu ay çocuk bileşeni ödemelerinin de başladığını hatırlatarak;

“Sosyal yardım faydalanıcısı hanelere çocuk sayısına göre aylık 350 lira ile 650 lira arasında destek sağlıyoruz. Bu kapsamda destekten yararlanmaya hak kazanan 1,8 milyon hanemize toplam 776 milyon lira ilave destek sağladık. Böylece Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hem aile bileşeni hem de çocuk bileşeni ile birlikte toplam 3,2 milyar lirayı hak sahibi olan 2,5 milyon hanemize hesaplarına yatırmış olduk.” Diye konuştu.

Başa dön tuşu