Ekonomi

Devlet tüm öğrencilere 750 TL cep harçlığı veriyor! Başvuru yapanlar hemen alacak

Devletten milyonlarca öğrenciye harçlık müjdesi. Hemen başvuru yapan öğrencilere 750 TL cep harçlığı verilecek. İlkokul, lise, üniversite fark etmiyor. Tüm öğrenciler alabiliyor.

Devlet tüm öğrencilere 750 TL cep harçlığı veriyor! Başvuru yapanlar hemen alacak. Öğrencilere devletten müjdeli haber geldi. Velilerin de bu kampanya ile birlikte yüzü gülecek. Milyonlarca öğrenciye devletten cep harçlığı verilecek. İlkokul ortaokul lise ve üniversite fark etmiyor. Maddi durumu yerinde olmayan ve çocuklarının ihtiyaçlarını karşılamayan tüm aileler başvuru yapabiliyor. Öğrencilere verilecek cep harçlığı ile ilgili detaylar ortaya çıktı. İşte devletten öğrencilere 750 TL cep harçlığı ile ilgili merak edilenler…

Enflasyon ve maliyet artışı son dönemlerde velilerin belini bükmeye devam ediyor. Milyonlarca öğrenci veli artan kırtasiye masrafları gıda masrafları nedeniyle endişeli nokta Neyse ki öğrencilere müjdeli haber devletten geldi. Eyüpsultan Belediyesi öğrencilere eğitim desteği vermeye hazırlanıyor. İlçede yaşayan öğrencilere maddi destek sağlamak isteyen Eyüp Belediyesi, Destek için başvuru kanallarını da paylaştı. Devletten destek almak isteyen öğrenciler başvuru yaparak 750 TL cep harçlığı alacak. Eyüpsultan Belediyesi 2023 yılı öğrenci yardımı ile ilgili merak edilenleri sizler için derledik.

KİMLER DEVLETTEN CEP HARÇLIĞI ALABİLİR?

Eyüpsultan Belediyesi tarafından yapılan son dakika duyurusunda milyonlarca öğrenciye destek verileceği bildirildi. Eyüpsultan Belediye Başkanı konuyla ilgili bir açıklama yaparak Milli Eğitim’e bağlı liselerde eğitim gören son sınıf öğrencilerine 750 TL’lik cep harçlığı verileceğini açıkladı. lise son sınıf öğrencilerinin faydalanabileceği bu yardım Eyüp Sultan’da ikamet eden son sınıf öğrencileri için geçerli. Öğrenciler başka bir ilçede Liseye gidiyor olsalar bile ikametlerinin Eyüp Sultan’da olması devlet desteği almaları için yeterli olacak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz köken, Mareşal Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle bir araya geldi. Burada destek ödemeleri ile ilgili detayları da anlatan köken, öğrencilerinin kendilerini fazla yıpratmadan sınavlara hazırlanması gerektiğine dikkat çekti. Köken, “Cumhuriyet’in ikinci yüzyılının önümüzdeki dönemlerinin yöneticileri sizler olacaksınız. 10’lu, 30’lı yıllara sizler şekil vereceksiniz. O yüzden bu yıllarda kendinize gelecekle ilgili ciddi yatırımlar yapın.” diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı liselerde eğitim Gören ve Eyüpsultan ilçesinde ikamet eden öğrencilere 750 TL cep harçlığı vereceklerini belirten Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz köken, başvuru yapmak isteyen öğrencilerin işlemlerini belediyelerden başvuru yapabileceğini dile getirdi.

Başa dön tuşu