Ekonomi

Devlet yardım için düğmeye bastı! Yeni açıklandı, e-Devlet’ten başvurana 2.433 TL para verilecek

Devlet, nakit sıkıntısı çeken vatandaşa el Uzatmaya devam ediyor. Yeni yardım duyurusu yapıldı. e-Devlet’ten başvuru yapanlara 2433 TL nakit destek verilecek.

Devlet yardım için düğmeye bastı! Yeni açıklandı, e-Devlet’ten başvurana 2.433 TL para verilecek. Dar gelirli, ihtiyaç sahibi, iş arayan, yaşlı engelli herkese devletin sağladığı bir yardım ödemesi var. Bugün devletten yeni bir yardım duyurusu daha geldi. İş bulma konusunda sorun yaşayan ve geliri bulunmayan vatandaşlar başvuru yapmaları halinde devletten nakit destek olabilecek. Başvurular e-Devlet’ten başladı. Bugün başvuru yapan 3 gün içinde ödeme alacak. e-Devlet yardım başvurusu şartları ve detaylar haberimizde…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının çok sayıda aileye her ay düzenli sosyal yardımları devam ediyor. Bugün yeni bir yardım için daha duyuru yapıldı. Geliri olmayan ihtiyaç sahibi olan işi bulunmayan vatandaşlara devletten destek verilecek. Yeni sosyal yardımla ilgili başvurular da e-devlet üzerinden başladı. Milyonlarca vatandaşın nakit sıkıntısını giderecek olan 2433 TL yardım aylık olarak hesaplara yatacak. Başvuru şartları ve detaylar yine bakanlık tarafından açıklandı. e-Devlet engelli yardımı başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

DEVLET YARDIMLARI İÇİN BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

Aile Bakanlığı, hükümetin en önemli kurumlarından biri ve özellikle aile yapısının korunması için vatandaşa birçok sosyal yardım sağlayarak öne çıkıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na başvuru yapan ihtiyaç sahibi Dar gelirli kişiler her ay düzenli nakit destek alabiliyor. Dul ve yetim aylığı ile engelli aylığı da Bu yardımlardan öne çıkanlar arasında oluyor.

Anne ya da babasını kaybetmiş kız çocuklarına evlenene kadar erkek çocuklarına ise 18 yaşına kadar devletten yardım veriliyor. Erkek çocukları eğitim görüyorsa 24 yaşına kadar bu desteği alabiliyor. Engelli kişilere ise engel durumuna göre devletten yardım ödeniyor. %40 69 arası engelli olanlara ayrı %70 ve üstü engelli olanlar ayrı maaş alıyor. Devletin yardım başvuruları e-devlet üzerinden ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından kabul ediliyor.

BAŞVURU ŞARTLARI AÇIKLANDI

Devletten sosyal yardım alabilmek için başvuru yapmak istediğiniz yardım kalemine uygun olmanız gerekiyor. Herhangi bir destekten faydalanmak isteyenlerde aranan en önemli şart hane içindeki kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması. Yani evde yaşayan Kişi sayısına Asgari ücretin üçte birinden az gelir düşüyorsa devletten destek alabilirsiniz.

Devlet yardımı ödemeleri başvurunun onaylanmasını takip eden ay içinde yapılıyor. Sosyal yardım ödemelerinin belirli günleri var Ancak genellikle ayın 15’inden itibaren hesaplara yazıyor. Devlet yardımı ödemelerini banka hesabınız aracılığıyla ya da PTT aracılığıyla alabilirsiniz. Burada başvuru sırasında IBAN No vermeniz önemli. Eğer IBAN No vermezseniz ödemeler PTT’den adınıza yatırılır. T.C kimlik kartı ile birlikte PTT şubelerine giderek ödemeden faydalanma şansına sahipsiniz.

Başa dön tuşu