Ekonomi

Devletten annelere 1300 TL yardım! Ev hanımı çalışan fark etmiyor, başvurunuzu yapın paranızı PTT’den hemen alın

Ekonomik sıkıntıların giderek arttığı son dönemde devlet, anneleri yalnız bırakmıyor. Maddi sıkıntı çeken ve yardıma ihtiyacı olan aileler için sosyal yardım programlarının sayısı gün geçtikçe artıyor. Devlet, çocuk desteği ile anneleri zorda bırakmıyor. Annelerin ve çocuklarının maddi zorluk yaşamaması için sosyal yardımlarına devam eden devletten annelere 1300 TL ödeme yapılıyor.

Siz de çocuk desteği kapsamında istenilen tek şartı sağlamanız halinde paranızı PTT’den hemen alabilirsiniz. Başta anne ve çocuklar olmak üzere tüm vatandaşlarını ekonominin bu zorlu döneminde yalnız bırakmayan devlet, çocuk desteği için tek şart olarak Türk vatandaşı olunmasını sunuyor. Bu şartı sağlayanlar başvurularını yaparak PTT’den 1300 TL destek paralarını alabiliyor. İşte tüm detaylar…

O ŞARTI TAŞIYANLAR PARASINI PTT’DEN HEMEN ALABİLİR

Son dönemde yaşanan hayat pahalılığı ve geçim sıkıntısı vatandaşın cebini zorlarken devlet, bu zorlu günlerde vatandaşını yalnız bırakmıyor. Özellikle ev hanımı olan anneler için sosyal yardımlarını her zaman bir adım ileriye taşımak için çalışan devletten annelere 1300 TL destek ödemesi yapılıyor. Bu yardımlarla annelerin ve kadınların her zaman yanında olduğunu gösteren yetkililer bu destek için sadece Türk vatandaşı olunması şartı arıyor. Eğer Türk vatandaşıysanız ev hanımı veya çalışan olmanız fark etmiyor. Hemen başvuru yaparak paranızı PTT’den alabilirsiniz.

DOĞUM YAPAN ANNELERE DESTEK

Maddi olarak desteğe ihtiyacı olan kadınlar için destek ödemeleri başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sosyal yardım programları kapsamında doğum yapan kadınları da unutmuyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sosyal yardım programları kapsamındaki ‘Doğum Yardımı’ şartları belli oldu. Doğum yardımı programı kapsamında 2015 Mayıs ayı ve sonrasında canlı doğum gerçekleştiren, Türk vatandaşı ve Mavi Kart sahibi olan kadınlara doğum yardımı yapılıyor.

ÇOCUK DESTEĞİ TUTARI NE KADAR?

Çocuk desteği veya doğum yardımı ödemeleri ile ilgili en merak edilenlerin başında destek tutaru geliyor. Ev hanımı veya çalışan fark etmeksizin Türk vatandaşı ve Mavi Kart sahibi olan tüm kadınların başvuru yapabileceği doğum yardımı ödemeleri şöyle;

Birinci çocuk için: 300 TL

İkinci çocuk için: 400 TL

Üçüncü çocuk ve sonraki çocuklar için: 600 TL

Doğum yardımı kapsamında yapılan söz konusu ödemeler tek seferliktir. Yardım başvurusu için öncelik annenindir. Yurt içinde veya yurt dışında 2015 Mayıs ayı ve sonrasında canlı doğum gerçekleştiren Türk vatandaşı ve Mavi Kart sahibi olan bütün kadınlar doğum yardımı başvurusu yapabilir.

 

Başa dön tuşu