Ekonomi

Devletten gençlere bomba müjde! 350 bin TL devlet desteği ile gençlere kendi işinin patronu olma şansı veriliyor

Gençler e-Devlet’ten 350.000 TL destek geliyor. Kendi işinin patronu olmak isteyen 18 yaşında büyük herkes başvuru yapabilir.

Devletten gençlere bomba müjde! 350 bin TL devlet desteği ile gençlere kendi işinin patronu olma şansı veriliyor. Devlet, girişimci gençlere destek olmaya devam ediyor. Kendi işini kurmak isteyen gençler başvuru yapmaları durumunda devletten 350.000 TL destek olabiliyor. Üstelik başvurular internet üzerinden kolayca yapılabiliyor. Şubeye bile gitmeye gerek kalmadan para anında gençlerin hesabına yatıyor. 18 yaş üstü Gençler bu desteği kaçırmasın. Gençlere devlet desteği ile ilgili merak edilenler haberimizde…

Yeni iş kurmak isteyen gençlere devletten bomba müjde geldi. Genç Girişimciler başvuru yapmaları durumunda devletten 350 bin TL’ye kadar destek alabiliyor. Gençlere verilecek olan mesleklerle ilgili önemli duyurular da yapıldı. 18 yaş üstü herkesi ilgilendiren bu yeni gelişme ile Herkes Kendi işinin patronu olacak. Genç girişimcilere devlet desteği ile ilgili merak edilenler haberimizin devamında…

GENÇLERE DEVLET DESTEĞİ İMKANI

Devlet, KOSGEB aracılığı ile gençlere destek olmaya devam ediyor. Kendi işinin sahibi olmak isteyen gençler ve kadın girişimciler başvuru yapmaları durumunda KOSGEB’den teşvik alabiliyor. 18 yaş üstü Herkes bir projesi olması durumunda başvuru yapabiliyor. Kendi işini kurmak isteyenlere kesinlikle bu desteyi kaçırmasın. Ayrıca kadınlara daha da özel avantajlar sağlanıyor.

KADINLARA KREŞ VE EĞİTİM YARDIMI DA VERİLİYOR

KOSGEB, hem genç girişimcilere Hem de kadınlara özel destekler sağlıyor. Başvuru yapan kadınlar küçük çocuklara olması durumunda kreş ve bakıcı yardımı da alabiliyor. Kadını iş gücünü artırmayı planlayan devlet, 350.000 TL deste ek olarak özel yardımları da kadınlara ulaştırıyor.

Bu yardımların tamamından faydalanmak için KOSGEB’in girişimcilik kurslarına katılmak gerekiyor. KOSGEB kurslarına katılan, projelerine hazırlayanlar gerekli şartları taşımaları durumunda anında devlet desteği için başvuru yapabiliyor. Genç girişimcilere verilen destek ödemeleri geri ödemesiz ve faizsiz olarak veriliyor. Ayrıca geri ödemesiz destek ve yetinmek istemeyen ve ekstra paraya ihtiyacı olanlar da faizsiz kredi için başvuru yapabiliyor.

Başa dön tuşu