Ekonomi

Doğalgaz desteği ödemeleri hesaplara yatmaya başladı! 1000 TL doğalgaz desteği başvurunuzu e-Devlet’ten hemen yapın, başvuran alıyor

Doğalgaz desteği ödemeleri hesaplara yatmaya başladı. 12 Kasım tarihinden itibaren hesaplara yatmaya başlayan doğalgaz desteği ödemeleri ile ilgili hala merak edilen pek çok detay var. Bunların başında ise doğalgaz desteğine nasıl başvuru yapılacağı. Doğalgaz desteğine başvuru yapmak isteyenler e-Devlet üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler. İhtiyaç sahibi ailelere yönelik hane bazlı verilen bu destek kapsamında ödemeler başladı.

Ödemelerin başlamasıyla birlikte doğalgaz yardımı ödemeleri sorgulama ekranı da araştırılmaya başlandı.
Doğalgaz desteği için hane bazlı ödemelerin başlamasıyla yeni başvurular için araştırmalar da arttı. Hem ödeme ile ilgili detaylar hem de yeni başvuru yapacaklar için başvuru detayları merak ediliyor. Doğalgaz desteğinden yararlanmak için e-Devlet üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Peki, 1000 TL doğalgaz desteği başvurusu nasıl yapılır? Doğalgaz desteği başvuru şartları neler? Doğalgaz desteği başvurusu nereden ve nasıl yapılır? Doğalgaz desteği ne zaman yatacak? Doğalgaz yardımı e-Devlet sorgulama ekranı ve tüm detaylar…

DOĞALGAZ DESTEĞİ BAŞVURUSU

Doğalgaz desteği başvuruları 5 Eylül tarihinden itibaren başladı. Doğalgaz desteğinden yararlanmak için ihtiyaç sahibi olmak şartıyla e-Devlet üzerinden hemen başvurunuzu yapabilirsiniz. İhtiyaç sahibi olanlar için hane bazlı olarak hayata geçirilen doğalgaz desteği ile önceki dönem içerisinde yer almayan kiracıların da destek kapsamına alındığını duyuran Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, doğalgaz desteği kapsamında kış dönemine ilişkin başvuruların devam ettiğini aktardı. Başvuru şartlarını taşıyan kiracı olarak ikamet eden veya ev sahibi olan kişiler bu destekten yararlanabilecek. Doğalgaz desteği başvurusu yapmak isteyenler e-Devlet’e giriş yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ‘Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti’ sayfası üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler.

DOĞALGAZ YARDIMI NASIL ÖDENİR?

Başvuru şartlarını taşıyan ve başvuruları kabul edilen kişilerin doğalgaz yardımları PTT kartına ödenir. Başvurusu kabul edilen kişiler PTT’ye giderek doğalgaz faturalarını ibraz ettikten sonra bu destekten yararlanabilecekler.

BAŞVURU ŞARTLARI

Doğalgaz desteğine başvuruda bulunmak isteyenlerin taşıması gereken şartlar şöyle;

– Türk vatandaşı olmak.

– E-Devlet üzerinden doğalgaz desteği programına başvuruda bulunmak.

– Doğalgaz arzı sağlanan ilçe veya beldede ikamet ediyor olmak.

– İkamet adresinde faturalı sayaca bağlı veya ön ödemeli bir doğalgaz aboneliği bulunması.

– Ödenecek faturanın mesken abone grubuna ait olması.

– Kişi hakkında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hak sahipliği kararı verilmesi.

Başa dön tuşu