Asayiş

Doğalgaz fiyatlarında sevindiren gelişme: İndirim geldi

Doğalgaz fiyatları düştü. Sevindiren gelişme vatandaşı memnun etti. Doğalgaz indirimi faturalara yansıyacak mı?

Havaların soğuması ile birlikte Yavaş yavaş kombiler açılmaya başlandı. Ancak doğalgaz fiyatları vatandaşı korkutuyor. Özellikle yüksek enerji fiyatları nedeniyle vatandaşlar Bu yıl soğuktan dolacak. Ancak tüm bu kötü gelişmeler arasında bir de güzel haber var. Sanayi şirketleri için müjdeli haber verildi. Enerji Uzmanı Mehmet Doğan, Kasım ayına oranla Haziran ayında gaz referans fiyatından doğalgaz alan Sanayi şirketlerinin yüzde 21 indirimli olarak gaz alacağını söyledi. Peki, doğalgaz indirimi faturalara yansıyacak mı?

Önce koronavirüs pandemisi ardından da başlayan Rusya Ukrayna Savaşı ile birlikte enerji krizi tüm dünyada büyümeye devam ediyor. Dünya ülkeleri enerji krizine yönelik çalışmalar yürütülürken Türkiye’de de kış aylarının başlaması ile birlikte vatandaşlar kara kara doğalgaz faturalarını düşünüyor. Bu kış faturaları nasıl ödeyeceğini düşünen vatandaşlar için sevindirici bir gelişme yaşandı.

Doğalgaz fiyatlarına yüzde 21 indirim

Sosyal medya hesabından müjdeli haberi duyuran piyasa Uzmanı Mehmet Doğan, Avrupa’da artan sıvılaştırılmış Doğalgaz ile enerji fiyatlarında indirim olacağını bildirdi. Üstelik bu indirimden vatandaşlarda faydalanabilecek.

Aralık ayında şirketler indirimli doğalgaz alacak

Enerji Piyasası Uzmanı Mehmet Doğan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Gaz Referans Fiyatından doğalgaz alan sanayi şirketleri için Aralık ayı fiyatları Kasım’a göre %21 indirimli gerçekleşecek. Kasım’da referans fiyat 25.911 TL/1000 m3 idi. Aralık ayında 20.543 TL/1000 m3 olarak uygulanacak. Önemli gelişme.”

Yani buna göre Aralık ayında şirketler doğalgazı yüzde 21 daha ucuza alacak.

Başa dön tuşu