Ekonomi

Dolar 10 TL birden düşecek! Ünlü ekonomist tarih verdi, elinde 1 Dolar bile olanları uyardı

Dolar kuru TL karşısında rekor kırmaya devam ederken bomba tahmin geldi. Ünlü ekonomist Doların 10 TL birden düşeceği tarihi açıkladı. Bir gecede tepetaklak olacak.

Dolar 10 TL birden düşecek! Ünlü ekonomist tarih verdi, elinde 1 Dolar bile olanları uyardı. Dolar kurundaki dalgalanma devam ediyor. ABD Merkez Bankası’nın açıklamaları sonrasında yeniden hareketlenen dolar yukarı yönlü ivme kazandı. Ancak tam bu sırada ünlü ekonomistten bomba bir dolar tahmini geldi. Doların TL karşısında eriyip gideceği tarih açıklandı. Dolar bir gecede 10 TL Birden gerileyecek. Bu düşüşle birlikte Dolar kuru Tepetaklak olacak. Peki Dolar ne zaman düşecek? Dolar kuru ile ilgili bomba tahminler haberimizde…

ABD’de Enflasyonun beklentinin altında çıkması ile birlikte dolar ve altında hareketlilik devam ediyor. Özellikle Dolar kuru dalgalı bir seyir izlerken ünlü ekonomist ve gazeteci Memduh Bayraktaroğlu Dolara ilişkin çok önemli tahminlerde bulundu. Dolar kurunun tepetaklak olacağını iddia eden mi Memduh Bayraktaroğlu, bir gecede 10 TL birden gerileyeceğini söyledi. Peki, Dolar ne zaman düşecek? Dolar kuru ne olacak?

DOLAR BUGÜN NE KADAR?

Dolar, haftanın son işlem gününde TL karşısında değer kazandı. 18,65 TL seviyelerine yükselen Dolar kuru hafta sonunda da dalgalı seyrini devam ediyor. Piyasalar kapalı olmasına rağmen sabah saatlerinden itibaren dolar-tl kurunda yukarı yönlü ivme başladı. Uzun süreden bu yana yüksek seyrini sürdüren dolar kuruna ilişkin ünlü ekonomist ve gazeteci Memduh Bayraktaroğlu önemli tahminlerde bulundu. Doların bir gecede tepetaklak olacağını belirten Bayraktaroğlu tarih vermeyi de ihmal etmedi.

1 OCAK 2023’DE TÜM DENGELER DEĞİŞECEK

Ünlü gazeteci Memduh Bayraktaroğlu Korkusuz Gazetesi’nde yazdığı köşe yazısında dolar kuruna ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu. Uzun zamandan bu yana dolar kurunun yüksek seyrettiği ne dikkat çeken Bayraktaroğlu, dolar TL kurunun 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren 10 TL birden girileceğini öne sürdü. Türk lirasından bir 0 atılacağını öyle filan Bayraktaroğlu, Kesin ve net konuştu.

TL’DEN BİR 0 ATILACAK MI?

Gazeteci Memduh Bayraktaroğlu hem köşe yazısında Hem de sosyal medya hesabından Türk lirasından bir 0 atılacağını öne sürdü. Peki, bu iddia gelecek mi Aslı var mı? Şu ana kadar hükümetten bu yönde herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak dolar kurundaki bu yüksek seyrin devam etmesi halinde bu iddiada gerçek olabilir.

Başa dön tuşu