Ekonomi

Dolar dahisi Selçuk Geçer, kurun 3 gün sonra geleceği seviyeyi açıkladı! Elinizde 1 Dolar bile varsa bakmadan geçmeyin, müthiş tüyolar var

Dolar kuru son durum belli oldu. Selçuk Geçer yeni tahminlerini tek tek sıraladı. 3 gün sonra Doların geleceği rakamı açıklayan Dolar dâhisi Selçuk Geçer, elinde 1 Dolar bile olanların değerlendirmesini istedi.

Dolar dahisi Selçuk Geçer, kurun 3 gün sonra geleceği seviyeyi açıkladı! Elinizde 1 Dolar bile varsa bakmadan geçmeyin, müthiş tüyolar var. Dolar kurunda yatay seyir günlerdir devam ederken Selçuk Geçer’den Dolar ile ilgili son dakika tüyoları geldi. 18,60 TL seviyesinde olan Dolar kuru 3 gün sonra hareketlenecek. Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, yatırımcılara çok önemli tavsiyeler verdi. Mutlaka önlem alın ve fırsatı değerlendirin. Çünkü Dolar tam 3 gün sonra uçuşa geçecek. İşte Selçuk Geçer’den son dakika Dolar tahminleri…

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın faiz kararı Piyasalar tarafından heyecanla bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde dolar kurunun yıl sonu geleceği rakamı açıklayan Merkez Bankası, faiz indirimi kararı verirse dolar yukarı yönlü hareketlenecek. Merkez Bankası’nın açıklayacağı karar sonrasında Dolar kuru ne olacak sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından da merakla bekleniyor. Ünlü Ekonomist Selçuk geçer, Dolar kurunu son durumuna ve 3 gün sonra geleceği rakama ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Peki dolar ne kadar olacak? Dolar yükselecek mi yoksa düşecek mi?

3 GÜN SONRA DOLARIN GELECEĞİ RAKAM BELLİ OLDU

24 Kasım 2022 perşembe günü Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası faiz kararı belli olacak. Merkez Bankası’nın bu ayda faiz indirimi yapması bekleniyor. Geçtiğimiz ay sürpriz bir şekilde faizi 150 baz puan düşüren Merkez Bankası yüzde 10,5’e indirmişti. Ekonomistler Merkez Bankası’nın faiz kararı ile ilgili öngörülerini paylaşmaya başladı.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın faiz kararının tahmin eden analistlere göre Kasım ayında faiz indiriminin 150 baz puan olması bekleniyor. Beklentilere göre Kasım ayında politika faizi yüzde 9 olacak. Ancak Merkez Bankası’nın faiz indirimi kararı vermesi ile beraber dolar kurunun da yükselmeye başlaması bekleniyor.

FAİZ İNDİRİMİ SONRASI DOLAR FIRLAYACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde faiz ile ilgili yaptığı açıklamada faizleri tek haneye indirmenin hayali içinde olduğunu söylemişti. Bu ay da Merkez Bankası’nın faiz indirimi kararı vermesi halinde Dolar kurunun da yükseleceği öngörülüyor. Ünlü ekonomist Selçuk Geçer’de şimdiden vatandaşları uyardı. Dolar kurunun faiz kararı sonrası kesin olarak tırmanacağını söyleyen Selçuk Geçer, kendisinin yıl sonu tahminin 20 TL olduğunu dile getirdi. Merkez Bankası’nın yıl sonu Dolar tahminlerinin kendisine yakın olduğunu söyleyen Selçuk Geçer, kurlarda yıl sonu hareketlerinin çok sert olacağını belirterek, elinde Dolar olanların mutlaka beklemesi gerektiğini, uzun vadede en çok kazandıran yatırımın Dolar olacağını ifade etti.

Başa dön tuşu