Spor

Dünya Kupası maçı sonrası Messi’ye giydirilen kıyafet olay oldu

Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası’nda ipi göğüsleyen takım Arjantin oldu. Şampiyonlukta büyük rol sahibi olan ve son kez Dünya Kupası’nda forma giyen Lionel Messi kupayı kaldıran isim olurken, bu sırada giydiği geleneksel kıyafet ise olay yarattı.

Katar’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen 2022 FIFA Dünya Kupası dün akşam sahibini buldu. Arjantin ve Fransa arasında oynanan final mücadelesinde 90 dakika 2-2 beraberlikle sonuçlandı. Uzatma dakikalarında da 3 beraberlik olunca maç penaltılara gitti.

Seri penaltı vuruşları sonucunda Kazanan taraf 4-2’lik skorla Arjantin oldu. Maçta 2 gol atan Lionel Messi aynı zamanda birçok rekora imza atarak kariyerinde eksik parça olan Dünya Kupası’nı da aldı. Maçın ardından Dünya Kupası Messi’nin ellerinde yükseldi.

Giydiği yöresel kıyafet gündeme oturdu

Maçın Sona ermesi sonrasında Dünya Kupası’nda seramiğini yapılırken Katar Emiri Şeyh Temim Yıldız oyuncu Altın top ödülünü verdi. Bu sırada Messi’ye giydirilen geleneksel kıyafet sosyal medyanın gündemine oturdu. Messi’nin giydiği katarım farklı renk ve süslemeleriyle hazırlanan ‘Bişt’ Adı verilen kıyafete sosyal medyadan tepki yağdı.

Gazeteci Fatih Altaylı’nın yorumu ise olay oldu. Messi’nin milli forma yerine Katar’ın geleneksel kıyafeti ile kupayı kaldırmasına tepki gösteren Fatih Altaylı, “Messi milli forma yerine o acayip Katar zımbırtısıyla kupa kaldırıyor. Sı..yım böyle futbola. Katar parayla her şeyi satın aldı. Rezillik. Utanç. Terbiyesizlik. Saygısızlık.” dedi.

Başa dön tuşu