Spor

Dünya Kupası’nda mücadele edecekler! Senegal Milli Takım kadrosundaki Sadio Mane için seferberlik ilan edildi, iyileşmesi için hatim indirdiler

2022 Dünya Kupası için geri sayım başladı. Tüm dünyanın gözü 2022 Dünya Kupası mücadelelerine çevrilirken turnuvada mücadele edecek olan Senegal Milli Takımı’nın kadrosunda yer alan dünyaca ünlü futbolcu Sadio Mane için adeta seferberlik ilan edildi. Sakatlığına rağmen kadroya dahil edilen ünlü futbolcu için 45 hatim indirildiği öğrenildi.

Yaşadığı sakatlığa rağmen Senegal Milli Takımı’nın kadrosuna dahil edilen Mane için doğduğu köyde tam olarak seferberlik ilan edilmiş durumda. Mane’nin iyileşmesi için 35 köyden 35 imam getirildiği ve yıldız futbolcunun inşa ettirdiği camiye getirilen imamların 45 hatim indirdiği belirtildi. Tüm bu seferberlik Mane’nin hızlıca iyileşmesi ve Dünya Kupası mücadelesinde takımına katkı sağlaması için.

SENEGAL MİLLİ TAKIMI’NIN KADROSUNDA

2022 Dünya Kupası karşılaşmaları için artık sayılı günler kaldı. Katar’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan 2022 Düna Kupası maçları 20 Kasım 2022 Pazar günü başlıyor. 18 Aralık 2022 Pazar günü sona erecek olan turnuva için tüm futbolseverler oldukça heyecanlı. Dünya Kupası’nda mücadele edecek takımlar arasında Senegal Milli Takımı da yer alıyor. Bayern Münih-Werder Bremen karşılaşmasında sakatlanan Sadio Mane’nin de sakatlığına rağmen Senegal Milli Takımı’nın kadrosuna dahil edildiği açıklanmıştı.

HIZLA İYİLEŞMESİ İÇİN HATİM İNDİRİLDİ

Talihsiz bir sakatlık yaşayan ancak buna rağmen Dünya Kupası mücadelesinde Senegal Milli Takımı’nın kadrosuna dahil edilen Mane için doğduğu köydeki insanlar adeta seferberlik ilan etti. Mane’nin inşa ettirdiği camide toplandılar ve 35 köyden gelen 35 imam yıldız futbolcunun sakatlığının hızla iyileşmesi için dua ederek 45 hatim indirdi. Ayrıca imamlar, Senegal’in Dünya Kupası’ndan zaferle ayrılması için de dualar etti.

İLK MAÇTA FORMA GİYEMEYECEK

Senegal Futbol Federasyonu’ndan Mane’nin son durumu ile ilgili açıklama geldi. Sakatlık yaşayan ancak Senegal Milli Takımı’nın kadrosunda olan Mane’nin takımının ilk maçında forma giyemeyeceği bilgisine yer verildi.

Başa dön tuşu