Ekonomi

e-Devlet başvuruları açıldı! Tek bir tıkla aylık 4 bin 400 TL nakit yardım verilecek

Aile Bakanlığı Az önce açıklama yaptı. e-Devlet’ten tek bir tıkla form doldurarak 4400 TL yardım alabilirsiniz. 18 yaşından büyük herkese düzenli ödenecek.

e-Devlet başvuruları açıldı! Tek bir tıkla aylık 4 bin 400 TL nakit yardım verilecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sosyal yardım ödemeleri 2023 yılında da hız kesmeden sürüyor. Dar gelirli ihtiyaç sahibi bakıma ve yardıma muhtaç Milyonlarca kişi başvuru yapmaları halinde Bakanlığı sağladığı sosyal yardım ödemelerinden yararlanabiliyor. Bu sabah Aile Bakanlığı’ndan yeni sosyal yardım duyurusu geldi. e-Devlet’ten tek bir tıkla form dolduranlara tam 4.400 TL yardım verilecek. Başvurular bu sabah açıldı geç kalmadan başvuru formunu doldurun.

Koronavirüs pandemisi ile birlikte başlayan ekonomik kriz tüm dünyada etkili olmaya devam ederken Türkiye’de daha da yoğun bir şekilde hissediliyor. Bir yandan döviz kurlarında yaşanan artışla birlikte vatandaşın Alım gücü daha da düştü. Devlet bu durumda vatandaşının yanında olmak için harekete geçti. Çeşitli sosyal yardımlarla birlikte ihtiyaç sahibi ve dar gelirli vatandaşların ihtiyaçları devlet tarafından karşılanıyor. Aile Bakanlığından sosyal yardımlarla ilgili bu sabah yeni bir son dakika açıklaması geldi. e-Devlet’ten tek bir form dolduranlara 4.400 TL destek verilecek. Aile Bakanlığı son dakika sosyal yardım duyurusu ile ilgili merak edilenler haberimizde…

HEMEN FORM DOLDURUN YARDIMI KAPIN

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık bu sabah saatlerinde sosyal medya hesabından yaptığı duyuru ile birlikte ihtiyaç sahibi kişilere 4400 TL’ye varan Sosyal Yardım ödemesi yapılacağını bildirdi. Evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli yakınına bakan kişilere verilecek olan bu ödeme için başvurular başladı. Bugün e-devlet üzerinden form dolduranlar 15 Şubat tarihinden itibaren ödeme almaya başlayacak. Bakan Yanık başvuru için şartları da duyurdu.

18 YAŞINDAN BÜYÜK HERKES BAŞVURU YAPABİLİYOR

2023 yılında asgari ücrete, memur maaşlarına ve emekli maaşlarına yapılan zamlar sonrasında devletin sağladığı sosyal yardım ödemelerinde de artış olduğu nokta evde bakım maaşı da devlet tarafından yapılan sosyal destek ödemelerinden biri. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 18 yaşından büyük olan ve başvuru yapan herkese evde bakım maaşı olarak 4400 TL ödeme yapılacağını bildirdi. Geçtiğimiz yıl 3346 TL olan evde bakım maaşı ödemeleri 2023 yılında 1000 TL’lik bir artışla birlikte 4436 TL’ye yükseldi.

BAŞVURU ŞARTLARI AÇIKLANDI

Evde bakım maaşı alabilmek için en önemli şartlardan biri evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli bir yakınlığına bakıyor olmak. Diğer şart ise hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması. Bu şartlara uygun olanlar bakıma muhtaç kişinin sağlık raporu ile birlikte e-devlet üzerinden ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığı ile evde bakım maaşı başvurusu yapabiliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda Şubat ayı yardımları için başvuruların başladığını açıkladı. Başvurularını bugün tamamlayanlar 15 Şubat tarihinden itibaren evde bakım yardımı alabilecek.

Başa dön tuşu