Ekonomi

E-devlete girerek başvuru yapanlara aylık 4.336 TL! Herkes yararlanabiliyor: Geç kalmayın!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan sevindirici bir haber geldi! Çalışmakta olan ve işi olmayan ev hanımları, tacirler, emekliler ve çalışmayanlar… Bu yardımdan herkes faydalanabilecek. Tüm detaylar ve açıklamalar haberimizin devamında sizlerle olacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan geçim sıkıntısı çeken tüm vatandaşlara müjdeli haber geldi. PTT’den hemen alınabilir! Bu maddi destek ekonominize biraz da olsa nefes aldıracak. Peki Aile Bakanlığı bu desteği kimlere veriyor? Yardımı alabilmek için gerekli olan şartlar nelerdir? tüm soruların cevabı haberimizde…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca sağlanmakta olan yardım ödemeleri hala devam etmektedir. Yeni yılın başlamasıyla birlikte, birçok destek ödemesinin tutarı arttı. Başvuruların incelenmesi esnasında hanede yaşayan herkesin net geliri hesaplanıyor. Ödemeler, ilgili banka hesaplarına il il yatırılıyor ve ödemenin yapılıp yapılmadığı e-Devlet veya banka üzerinden sorgulanabiliyor.

4 BİN 336 TL DESTEK ÖDEMESİ

Son günlerde en çok konuşulan konulardan biri, çalışan veya işsiz ev hanımları, emekliler ve işsizlere tahsis edilen 4 bin 336 TL’lik maddi desteğin haberidir. Bu maddi destek PTT şubelerinden talep edilebilir, ancak yardıma başvurmak için belirli kriterleri sağlamak gerekmektedir. 2023’ün gelmesi ile birlikte evde bakım destek ödemelerinin fiyatı 4.336 TL’ye çıktı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı son açıklamasında, vatandaşlara verilecek tazminatların devam edeceğini duyurdu. Geçen yıl ödenen 3336 TL’lik yardımın bu yıl 4336 TL olarak verileceği belirtildi. Başvuruların elektronik yönetim sistemi üzerinden yapılabileceği ve ödemelerin de aynı şekilde e-devlet üzerinde izlenebileceği ifade edildi. Bu yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın elektronik yönetim sistemine giriş yaparak başvurularını yapmaları ve ödemelerini takip etmeleri önerilir.

KİMLER ALABİLİR?

Bu desteğe başvuruda bulunmayı talep eden vatandaşların belirli koşulları karşılamaları gerekiyor. Çalışmakta olan ve işsiz ev kadınları, esnaf olanlar, emekliler ve işsiz olmak bu şartların başında gelir. Ayrıca başvuru yapacak kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları da şarttır. Başvurular e-devlet üzerinden yapılabilmektedir.

Başa dön tuşu