Ekonomi

e-Devlet’ten başvuru yapana Şubat ayında 4.400 TL devlet yardımı verilecek

Ekonomik sorun yaşayanların çaresi yine devletten geldi. Devlet, TC kimlik no ile e-Devlet’ten başvuru yapanlara 4400 TL sosyal yardım bağlayacak. Formu dolduran herkes ödeme alacak.

İhtiyaç sahibi kişilere devletin destek ödemeleri sürüyor. Sadece e-Devlet’ten bir form doldurmak binlerce lira ödeme almak için yetiyor. Dar gelirli olan, geçinmekte güçlük çeken ihtiyaç sahibi olan herkes bu formu doldurabiliyor. Aile Bakanlığı, Sosyal Yardım ödemelerini bağlarken hane içinde kişi başına düşen gelire bakıyor. Gelir kriterine uygun olan ve 18 yaşında büyük olanlar devletten aylık 4.400 TL sosyal destek olabiliyor. Başvuru şartları ve başvuru yolları haberimizde…

e-Devlet’ten başvuru yapana Şubat ayında 4.400 TL devlet yardımı verilecek. Koronavirüs pandemisi ile birlikte hayatımıza giren ekonomik kriz vatandaşın belini bükmeye devam ediyor. Özellikle son 1 yıldan bu yana açlık sınırının altında yaşayan vatandaş sayısı artıyor. Devlet, vatandaşların bu zorluklarla daha kolay mücadele edebilmesi adına bir takım sosyal destekler sağlıyor. Bu yardımlardan büyük çoğunluğu aylık olarak veriliyor. Süresiz ve sadece başvuru karşılığında geri ödemesiz verilen devlet yardımlarının başvuruları e-Devlet’ten yapılıyor. Bugün aile Bakanlığı tarafından yeni bir yardım daha duyuruldu. e-Devlet’e giriş yaparak bu formu dolduranlara 4400 TL devlet yardımı verilecek. Başvuru şartları ve merak edilen detaylar haberimizde…

BAŞVURU YAPANA 4.400 TL SOSYAL YARDIM

Geçinmekte güçlük çeken ihtiyaç sahibi kişilere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın PTT aracılığıyla binlerce liralık destek ödemesi var. Korona virüs pandemisi ile birlikte büyük ekonomik kriz yaşayan vatandaşlar e-Devlet’ten bir form doldurarak devlet yardımı alabiliyor. Devlet yardımı almak için en önemli Kriter hane içinde kişi başına düşen gelirim Asgari ücretin üçte birinden az olması. Bu çocukların uygun olanların başvuruları hızlı bir şekilde değerlendiriliyor. Ayrıca devlet yardımı için sadece 18 yaş üstü kişiler başvuru yapabiliyor. 4.400 TL ile devlet yardımı başvurusu yapmak isteyenlerin Başvuru formunu doğru ve eksiksiz bilgilerle doldurması gerekiyor.

15 ŞUBAT TARİHİNDE HESAPLARA YATACAK

Sosyal devlet olmanın hakkını vererek vatandaşlarının elinden tutan devletin yardımlarından faydalanmak isteyenler başvuru işlemlerini Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları üzerinden ya da e-devlet üzerinden yapabilir. Bugün başvuru yapanlar için ilk ödeme 15 Şubat tarihinde hesaplara yatacak. Ancak bu tarihte ödeme almak için 5 gün içinde başvuru yapmanız gerekiyor. Aksi halde ödeme bir sonraki aya devir olacak.

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişilere sağlanan yardımlardan yararlanabilmek için aile Bakanlığının istediği özel kriterlerde olabiliyor. Örneğin engelli kişilerden engelli raporu talep edilebiliyor. Bu durumda tam teşekküllü bir hastaneden rapor olarak bunu da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına ibraz etmeniz gerekiyor. Yine evde yaşlı ya da engelli yakınına bakanlara verilen evde bakım maaşı da aynı şartlar doğrultusunda bağlanıyor.

ÖDEMELER PTT’DEN YAPILIYOR

Devlet yardımı ödemelerinin büyük çoğunluğu PTT aracılığıyla yapılıyor. Ancak başvuru formunu doldurduğunuz sırada banka hesap numarası ya da IBAN numarası vermeniz durumunda yardım ödemesini Banka hesabınızdan da almanız mümkündür.

Başa dön tuşu