Ekonomi

e-Devlet’ten başvuru yapanlara 2 bin 612 TL maaş bağlanacak! Devlet karşılıksız ve geri ödemesiz veriyor

18 yaş üstü herkese devlet yardımı verilecek. Karşılıksız ve geri ödemesiz 2 bin 612 TL yardım alabilirsiniz. E-Devlet başvuru ekranı açıldı.

e-Devlet’ten başvuru yapanlara 2 bin 612 TL maaş bağlanacak! Devlet karşılıksız ve geri ödemesiz veriyor. Asgari ücrete yapılan zam sonrası devletin yardıma muhtaç ihtiyaç sahibi kişilere verdiği sosyal yardım ödemelerinin miktarında da artış yapıldı. Her alanda herkesin ihtiyacına uygun sosyal yardımlar devlet tarafından 2023 yılında zamlı olarak ödenecek. Asgari ücret artışındaki miktar sosyal yardımı ödemelerinde de zam olarak yansıdı. 18 yaş üstü herkes başvuru yapması halinde devletten 2614 TL aylık maaş alabilecek. Başvuru şartları ve detaylar ise haberimizde…

Devlet, başvuru yapan ve gerekli şartları Taşıyan herkese karşılıksız sosyal yardım ödemesini 2023 yılında da sürdürüyor. Tek bir başvuru ile her ay düzenli Sosyal Yardım almak mümkün. Devletin verdiği sosyal yardımlar Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile ulaşıyor. Bakanlık tarafından başvurular değerlendiriliyor ve uygun bulunması halinde düzenli maaş bağlanıyor. Az önce yeni bir sosyal yardım duyurusu daha geldi. Başvuru şartlarını taşıyanlar Aylık 2612 TL yardım olabilecek. e-devlet başvuru ekranında açıldı. Geç kalmayın başvurunuzu tamamlayın.

BU ŞARTLARI TAŞIYANLARA 2614 TL YARDIM

Dar gelirli ihtiyaç sahibi ve yardıma muhtaç herkes başvuru yapması halinde Devlet’ten sosyal destek alabiliyor. O yardımlardan biri de yüzde yetmiş ve üstü engellilere ödenen engelli maaşı. Her yıl düzenli olarak zamlanan engelli aylığı 2023 yılı için güncellendi. Geçtiğimiz yıl yüzde yetmiş ve engelli kişilere 1687 TL ödeme veriliyordu. Ancak bu yıl itibariyle yani 2023’ün ocak ayından itibaren yüzde 70 ve üstte engellilere ödenecek engelli maaşı 2614 TL oldu. 2022 yılında 1124 TL olan %40 69 arası engelli maaşı ise 2023 yılında 1742 TL’ye yükseldi. Bu ödemelerden faydalanmak için başvuru şartları da belli oldu.

E-DEVLET BAŞVURU EKRANI AÇILDI

Engelli maaşı alabilmek için öncelikle tam teşekküllü bir hastaneden sağlık raporu almanız gerekiyor. Engel durumunuza göre devlet tarafından maaş bağlanıyor. En az %40 engelli raporu alanlar engelli maaşı almak için başvuru yapabiliyor. Engelli maaşının diğer bir şartı ise hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması. Bu şartı karşılayanlar e-devlet üzerinden başvuru formunu doldurabilecekleri gibi en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfına giderek de başvuru yapabiliyor.

HER AY DÜZENLİ OLARAK ÖDENİYOR

Engelli maaşı aylık olarak hesaplara yatıyor. Tek bir başvuru yeterli oluyor ve sonrasında engel durumunuz ve maddi durumum devam ettiği süre boyunca hesaplara destek ödemeniz geçmeye devam ediyor. Engelli aylığı alırken hane içinde gelir durumunun değişmesi halinde ise maaş kesiliyor. Engelli aylığının kesilmesine sebep olacak diğer detaylar için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Başa dön tuşu