Ekonomi

E Devlet’ten Yeni Yardım Müjdesi! 18 Yaşından Büyük Olup Başvuran Herkese 5000 TL Ödeme Verilecek

E-Devlet üzerinden başvuru yapan tüm vatandaşlara 5 bin TL nakit yardım ödemesi yapılacak. Üstelik sadece TC vatandaşı olmak ve 18 yaşını doldurmak yeterli! E-Devlet yeni 5000 TL sosyal yardım müjdesinin detayları sıklıkla araştırılıyor. Başvuru yaparak hesabınıza anında 5000 TL yardım ödemesi alabilirsiniz. Detaylar haberimizde sizlerle…

Son dakika sosyal yardım müjdesi duyuruldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinesinde gerçekleştirilen sosyal yardımlara, E-Devlet üzerinden bir yenisi daha eklendi. 2023 yılı itibariyle devam eden ekonomik sorunlar nedeniyle özellikle dar gelirli ve muhtaç durumdaki ailelere sosyal yardımlar hız kazanarak sürdürülüyor. Bu çerçevede Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından e-Devlet üzerinden alınacak başvurularla 5000 TL nakit ödeme müjdesi verildi. E-Devlet’ten doldurulacak başvuru formu ile şartları taşıyan tüm herkes, hane bazında nakit 5.000 TL yardım ödemesinden yararlanabilecek. Başvurular resmen başladı! Talep patlaması yaşanıyor.

Pandemi nedeniyle başlayan ekonomik sıkıntılar özellikle Rusya – Ukrayna savaşındaki küresel konjonktür nedeniyle daha da kötüleşmiş durumda. Diğer taraftan döviz kurlarında ve emtia fiyatlarındaki dengesizlikler de ülkemizde ekonomik sıkıntılar oluşturmaya devam ediyor. Alım gücü düşen vatandaşlar geçim sıkıntısı yaşıyor. Devlet, bu ortamda zorlu bir süreçten geçen dar gelirli vatandaşlarına destek olmak için Sosyal Devlet ilkesi gereğince yardımlara hız kazandırıyor.

Dar gelirli ve muhtaç durumdaki vatandaşlar çeşitli kalemlerde sosyal yardım almaya devam ediyor. Devlet, bu türden vatandaşların başta gıda, barınma, yakacak vb. ihtiyaçlarını karşılama noktasında elini taşın altına koyuyor. Diğer taraftan şimdi de E-Devlet platformu üzerinden yapılacak başvurular ile 5000 TL nakit ödeme verileceği duyuruldu.

E-Devlet Üzerinden Başvuru ile 5000 TL Nakit Ödeme

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi durumda bulunan vatandaşlara 5000 TL sosyal yardım ödemesi yapılacağını duyurdu. Özellikle evde engelli bir yakınına bakan ve evde bakıma muhtaç yakınının bakımını üstlenen vatandaşlar için bu yardımlar peyder pey ödenmeye devam edecek. E-Devlet üzerinden başvuru formunu eksiksiz ve tam olarak dolduran ve de sosyal yardım şartlarını sağlayan herkes 5.000 TL nakit ödeme müjdesinden yararlanabilecek.

İlk Ödemeler 15 Şubat’ta

E-Devlet üzerinden 5000 TL yardım için başvurular başladı. Hak sahiplerine ödemeleri 15 Şubat 2023 tarihi itibariyle, başvuru formunda belirttikleri banka hesap bilgileri (IBAN) veyahut PTT aracılığıyla ödenmeye başlayacak.

18 Yaşını Dolduran Herkes Başvurabilir

Söz konusu sosyal yardım paketine 18 yaşını dolduran tüm TC vatandaşları başvuru yapabilecek. Başvurusu onaylanan haks ahipleri 5.000 TL ödeme alacak. 2023 yılı itibariyle zamlı olarak ödenecek yardım, geçim sıkıntısı yaşayan ailelere ilaç gibi gelecek.

Başa dön tuşu